List mieszkańca do Burmistrza Jerzego Wrębiaka

17

W środę, 6 maja, naszą redakcję odwiedził Pan Józef Głowacki. Mieszkaniec Brzegu napisał list otwarty do burmistrza miasta, Jerzego Wrębiaka i poprosił  o jego publikację w naszych mediach. W związku z zasadą niepublikowania  anonimów przez naszą redakcję, sympatyk Prawa i Sprawiedliwości własnoręcznie podpisał się pod treścią i wyraził zgodę na publikację w tej formule.


 

Burmistrz Miasta Brzeg

p.Wrębiak Jerzy

   Parę dni temu był w Brzegu Komorowski, jak się dowiedziałem z „Panoramy” był Pan na tym spotkaniu i podał mu rękę,  pytam po co Pan tam poszedł, może chce pan przejść do „Platfusów” a może już Pan w nich jest. Czy Pan sobie nie zdaje sprawy, że to jest najgorszy wróg PiS. Człowiek który bez żenady naśmiewał się z prezydenta P. Kaczyńskiego. Ja jestem za PiS i tak się teraz czuję jakbym od Pana dostał w twarz. Proszę się wytłumaczyć z obecności na wiecu Komorowskiego, przeprosić w lokalnej gazecie wszystkich sympatyków PiS lub przejść do „platfusów”.

(pisownia oryginalna – przyp. red.)

Sympatyk PiS
Głowacki Józef
mieszkaniec Brzegu

Od redakcji:

 – Kancelaria Prezydenta nie prowadziła żadnych działań w Brzegu. Nie była to wizyta oficjalna tylko kampanijna, związana z kampanią prezydencką kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – tak poinformowała nas Joanna Trzaska-Wieczorek, Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP.

Z informacji uzyskanych od Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP wynika, że w dniu 28 kwietnia Bronisław Komorowski miał oficjalne wizyty tylko w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu. Do Brzegu przyjechał jako kandydat na Prezydenta, a nie jako Prezydent RP.
Należy jeszcze wyraźnie zaznaczyć, że Bronisław Komorowski przyjechał do naszego miasta na kilka chwil. Sytuacja, kiedy burmistrz naszego miasta, także zadeklarowany członek Prawa i Sprawiedliwości, wita na wiecu wyborczym kandydata Platformy Obywatelskiej jest co najmniej niezręczna i kuriozalna. Rodzi wiele pytań i wątpliwości.  Czy nie wygląda zatem na to, że w trakcie trwającej kampanii wyborczej kandydat na Prezydenta RP z ramienia PO – Bronisław Komorowski otrzymał poparcie od Jerzego Wrębiaka, Burmistrza Brzegu, startującego z ramienia PIS. Kuriozum? Być może warto również sprawdzić za czyje pieniądze kupione zostały prezenty wręczane przez Wrębiaka Komorowskiemu? Za pieniądze publiczne? Jeśli tak, to jest to dofinansowanie kampanii wyborczej z pieniędzy publicznych. A jeśli za prywatne – to czy znaczy to, że pan Wrębiak wspiera PO i odwraca się od PiS? Do sprawy będziemy wracać.

Przed publikacją listu pana Józefa Głowackiego, wystąpiliśmy do Burmistrza Jerzego Wrębiaka z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie, ale burmistrz postanowił milczeć. Tomasz Dragan, rzecznik prasowy UM w Brzegu poinformował nas, że Jerzy Wrębiak nie zamierza komentować tego listu.

imgfot. UM w Brzegu