Marsz dla Życia i Rodziny w Brzegu [FOTORELACJA]

0

Dzisiaj (niedziela 31-05-15 ) ulicami wielu polskich miast przeszły Marsze dla Życia i Rodziny.

W Brzegu również odbył się pochód ku czci wartości rodzinnych oraz poszanowania życia.

Jeszcze cztery lata temu było ich zaledwie 16. W tym roku, aż 140 miast maszerowało dla życia i rodziny. W organizację Marszów zaangażowały się setki organizacji pozarządowych. Manifestację w naszym mieście organizowała i koordynowała Grupa Inicjatywna Wolność i Miłość, Barbary i Łukasza Fomicz..

Było kolorowo i bardzo rodzinnie. Tematem tegorocznych Marszów była troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci. Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Organizatorzy wydarzenia chcieli przypomnieć, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Wszystkie prawa rodziców pochodzące z prawa naturalnego, potwierdzone między innymi w Konstytucji, winny być przez decydentów uznane i chronione. Ponieważ rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą, wszelkie instytucje publiczne winny pełnić rolę pomocniczą uznając autorytet i wolę rodziców.

Podczas marszu zbierano także podpisy pod petycją adresowaną do Ministra Zdrowia przeciw udostępnianiu do swobodnego obiegu aborcyjnych pigułek („dzień po” ellaOne). TUTAJ PETYCJA