Kobieta od inwestycji

0
IWANOWIEC.JPG

Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński ogłosił oficjalnie wybór swojego zastępcy. Została nim Barbara Iwanowiec, dotychczasowa kierownik Biura Gospodarki Nieruchomościami i Lokalami Urzędu Miasta w Brzegu.

Barbara Iwanowiec objęła stanowisko po Arturze Kotarze, który został burmistrzem Lewina Brzeskiego. Tuż po nominacji udzieliła naszej gazecie krótkiego wywiadu:


Proszę przybliżyć przebieg Pani kariery. Jakie jest Pani polityczne doświadczenie?
Barbara Iwanowiec:
Politycznego doświadczenia ani tym bardziej kariery nigdy nie miałam, bo nie należałam do żadnej partii politycznej ani ugrupowania. Praca w Urzędzie Miasta to moja pierwsza praca, odkąd sprowadziłam się do Brzegu. W Urzędzie pracuję od stycznia 1989 roku, czyli już 22 lata.
Jak przyjęła Pani propozycję burmistrza Huczyńskiego?
Barbara Iwanowiec: Było to dla mnie duże zaskoczenie. Od początku mojej pracy byłam związana z geodezją, później z gospodarką nieruchomościami. Nigdy nie myślałam o fotelu zastępcy burmistrza.
Jaki będzie obszar działania Pani jako wiceburmistrza?
Barbara Iwanowiec:
Ogólnie rozumiana gospodarka miasta, urbanistyka, architektura, drogi – cała sfera infrastruktury miejskiej.
Jakie zadania stawia Pani sobie za najważniejsze i priorytetowe?
Barbara Iwanowiec:
Te, które wynikają z programu inwestycji, ujętych w projekcie budżetu na rok 2011 i oczywiście sprawa budowy wałów przeciwpowodziowych.
Czy nie obawia się Pani udziału w sesjach, czy komisjach jako zastępca burmistrza? W poprzedniej kadencji relacje niektórych radnych z „ławą burmistrza” były momentami bardzo napięte…
Barbara Iwanowiec:
Tak, obawiam się tego. Mam jednak nadzieję, że nie będzie się to pogłębiało, wrócimy do normalności i dobrej współpracy ze wszystkimi ugrupowaniami.
Proszę na koniec przybliżyć naszym Czytelnikom swoją osobę.
Barbara Iwanowiec:
Mój mąż pracuje w spółce gazowniczej w Opolu. Mam dwójkę dzieci. Córka studiuje na I roku budownictwa, syn w tym roku zdaje maturę. Moje hobby to czytanie, głównie książek. Ulubione miejsce w Brzegu: ulica Długa o tej porze roku, nocą. Jest pięknie oświetlona.   ZEN