Otwarcie Domu Ludowego w Pawłowie

0

Ksiądz proboszcz Bolesław Robaczek, władze Gminy Skarbimierz, a w tym wójt Andrzej Pulit oraz sołtys Pawłowa – Ryszard Kwaśnica uroczyście otworzyli nowy Dom Ludowy w Pawłowie. W trakcie imprezy, która odbyła się w sobotę 30.05.2015 zorganizowano także festyn rodzinny.


 

Mieszkańcy Pawłowa długo musieli czekać na nowy dom ludowy, który powstał na miejscu mocno wyeksploatowanej starej świetlicy wiejskiej. Projektanci ujęli najważniejsze potrzeby mieszkańców Pawłowa i tak nowy budynek posiada dwie sale bankietowe (mniejszą i większą) oraz pełne zaplecze socjalne. Na szczególną pochwałę zasługuje fakt zaadoptowania również przyległego terenu, na którym powstał parking, plac zabaw i miejsce do imprez rekreacyjno-kulturalnych.

W sobotnie popołudnie oprócz oficjalnej części Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu oraz sołtys Pawłowa zaprosili także mieszkańców na festyn rodzinny. W ramach imprezy przygotowano atrakcje dla dzieci, w tym: animacje, gry, zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy i dmuchane zjeżdżalnie. W części artystycznej zaprezentowały się zespoły taneczne GBP Skarbimierz: Loża i Lejdiss, na codzień prowadzone przez Aleksandrę Ofmańską-Kowalczyk. Tuż po ich występie na scenie pojawiła się grupa Holiday, która przyjechała do Pawłowa aż z Ukrainy. W ich programie znaleźć można było choreografie tańca towarzyskiego, jazzowe, itd. Wokaliści grupy Holiday przygotowali zaś niespodziankę dla mieszkańców Pawłowa – zaśpiewali największe hity muzyczne po polsku! Wieczorem dla wszystkich dorosłych zabawę taneczną poprowadził zespół Evita. Konferansjerką z kolei, zajął się sam dyrektor skarbimierskiej biblioteki – Andrzej Sowa.

Nowy Dom Ludowy będzie służył mieszkańcom Pawłowa na codzień i od święta. Biblioteka planuje prowadzić tam zajęcia artystyczne i językowe. Świetlica będzie też dostępna pod wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe.

 

[galeria zdjęć]