Kradzieże, wypadki i pijackie przypadki

0
wypadek1_CMYK_www.jpg

Wśród ostatnich zapisów kroniki policyjnej Komendy Powiatowej Policji w Brzegu znalazło się kilka ciekawych zdarzeń.

SKOK NA BRYGADĘ

We wtorek 8 lutego, przy ul. 1 Brygady w Brzegu, ok. g. 18.00, nieznani sprawcy weszli przez balkon jednego z domów jednorodzinnych. Złodzieje wynieśli m.in. biżuterię, 2 aparaty fotograficzne, pieniądze i inne kosztowności. Postępowanie w tej sprawie w toku.

WYPADEK NA PLACU DWORCOWYM

Dwie osoby ucierpiały podczas wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę 12 lutego br. około godziny 16.00 w Brzegu na ul. Plac Dworcowy. Kierujący samochodem osobowym, 42–letni mieszkaniec Brzegu jadąc ulicą Plac Dworcowy nie zauważył wyprzedzającego go motorowerzystę i podjął manewr skrętu w lewo, co doprowadziło do zderzenia się pojazdów. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał 34–letni kierujący skuterem i jego 67–letnia pasażerka. Oboje kierujący byli trzeźwi. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni przeprowadzone postępowanie. Za spowodowanie wypadku drogowego sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

SZEJKOWIE

W nietypowy sposób, dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego zakończyło spotkanie zakrapiane alkoholem. Kiedy skończył się alkohol postanowili włamać się do jednej ze stacji paliw na terenie gminy Lubsza i ukraść z niej to, czego było tam dużo. Ich łupem padło 100 litrów oleju napędowego. Teraz za swój czy odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

paliwo1_www.jpgW piątkowy wieczór 4 lutego br. dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego w wieku 22 i 23 lat, podczas spotkania towarzyskiego, kiedy skończył się alkohol, postanowili trochę „dorobić”. Z uruchomionego dystrybutora zatankowali 100 litrów oleju napędowego do przyniesionych ze sobą plastykowych kanistrów. Skradzione paliwo sprzedali, a łupem podzielili się sprawiedliwie po połowie. Po kilku dniach tożsamość sprawców została ustalona i zatrzymała ich brzeska policja. Do przedstawionych im zarzutów przyznali się i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Jak ustalono, starszy z nich miał już w przeszłości konflikt z prawem. Straty poniesione w wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony wycenił na prawie 450 zł. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

JAK Z IMMUNITETEM

Bezmyślnością i brakiem poszanowania prawa wykazał się 32-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, którego w piątek 11 lutego br. w godzinach popołudniowych zatrzymali brzescy policjanci. Kierując samochodem miał 3 promile alkoholu we krwi … i posiadał 2 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W piątkowe popołudnie 11 lutego br. policjanci z brzeskiej drogówki w Myśliborzycach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fiatem 126p. W trakcie kontroli poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu i urządzenie wskazało 3 promile. W toku prowadzenia dalszych czynności okazało się iż, kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. A nie posiadał, ponieważ, jak ustalili policjanci, ma on dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanych przez Sąd Rejonowy w Brzegu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za powyższe przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.
3_promile_i_2_zakazy_CMYK_www.jpg

zdjęcia: KPP Brzeg