SERCA, SERDUSZKA, SERDUSZECZKA

0
serca__serduszka.JPG

14 lutego br. sala koncertowa Brzeskiego Centrum Kultury zmieniła się nie do poznania.Przepełniała ją atmosfera miłości i radości między innymi dzięki dekoracji składającej się z serc i serduszek o różnych wymiarach. Jak zwykle Kierownik Klubu Garnizonowego w Brzegu Jana Koronkiewicz błyszczała razem z „Inwencją” ogromną inwencją i przygotowała „Walentynkowy” spektakl z dużą dozą humoru i z ogromną precyzją artystyczną. Muzyczno – taneczny spektakl oparty został na samych marzeniach przeciętnego faceta typu „Ferdynand Kiepski”, któremu bardzo zaimponowała Lady Gaga, a nieco mniej imponowała mu własna małżonka. Jak to w życiu bywa, że „z ładnej miski się nie najesz” i w efekcie zamiast Gagi mężczyzna docenił zalety własnej żony.
    Świetna gra aktorska pary głównych bohaterów, także do wpadających w ucho przebojów i dobrze dobrane do sytuacji znane przeboje o kobietach i miłości sprawiły, że „Walentynkowy” wieczór Brzeżan był wyjątkowy. Spektakl obejrzeli m.in.: Dowódca 1 Brzeskiej Brygady Saperów płk Daniel Król, Zastępca Burmistrza Stanisław Kowalczyk, ks. Kapelan Grzegorz Krupski – który nawet nie zaprzeczał słuchając piosenki Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg”.
    Choć „Walentynki” mają krótką tradycję i nie przez wszystkich są kultywowane, na pewno oglądający widowisko Panie i Panowie myślą nieco inaczej. Po prostu lepiej wspólnie świętować i się cieszyć, a nie smucić.
Rzecznik Prasowy Starosty
Brygida Jakubowicz