„You Can Sing” po raz trzeci

0

Tym razem do rywalizacji zaproszono także uczniów gimnazjów, a walczyć było o co. Główną nagrodą był bowiem udział w ogólnopolskim festiwalu piosenki angielskiej Face The Music. Nagrodę ufundował dyrektor tego festiwalu i zarazem juror You Can Sing, pan Wojciech Toporowski.
Wykonawcy zostali podzieleni na dwie kategorie: szkoły podstawowe i gimnazjalne. Prezentowali się w różnorodnym repertuarze, chociaż aż trzykrotnie słyszeliśmy piosenkę Leonarda Cohena ‘Halleluja’. Werdyktem jury w składzie: Wojciech Toporowski, Ignacy Czekalski, Jamie Robins, zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych została Natalia Jakubowska z Gminnej Szkoły Podstawowej na Skarbimierzu. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę ‘Fabulous’ z High School Musical. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła uczennica Publicznego Gimnazjum nr 4 – Majka Zawadzak, która wykonała utwór ‘Fire In Your Eyes’ z repertuaru zespołu Twoface. Werdykt jury był jednomyślny – jury doceniło osobowości obu wokalistek oraz ich walory głosowe. Konkurencja była jednak spora, co dobrze rokuje na przyszłość. Zwyciężczynie otrzymały okolicznościowe  statuetki i dyplomy, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy.
Kiedy po ogłoszeniu werdyktu opadły emocje, do akcji wkroczyła gwiazda festiwalu, znany brzeski zespół North West Passage. Ich niebanalna i skoczna muzyka porwała do zabawy zgromadzoną na sali widownię. Zabawa była przednia i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i publiczności.
 Festiwal to znakomita okazja do propagowania języka angielskiego wśród młodzieży, a także do zaprezentowania swojego talentu, bo jak zapowiedzieli konferansjerzy, może właśnie początek kariery jest właśnie tutaj – na festiwalu You Can Sing? Czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczny festiwal, wzbogacony udziałem uczniów szkół średnich. Już teraz zapraszamy do udziału wszystkich utalentowanych uczniów, bo przecież you can sing…Dyrektor szkoły L. Bończak gratulując wszystkim uczestnikom i opiekunom, serdecznie podziękowała inicjatorom i organizatorom III Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w naszej szkole pani Aleksandrze Rossie-Wiśniewskiej i pani Barbarze Iwasieczko.
A. Rossa-Wiśniewska