Dni Lewina wystartowały – dzień I [fotorelacja]

0

Dzisiaj, tj. w sobotę 13.06.2015 na Błoniach przy Nysie Kłodzkiej rozpoczęły się Dni Lewina Brzeskiego. Imprezy rozpoczęły się o 15:00, a organizatorzy aż do wieczora cieszyli się wymarzoną pogodą. Gwiazdą dzisiejszego wieczoru była Halina Mlynkova. 


 

Koncepcja tegorocznych Dni Lewina jest dosyć ciekawa, bowiem organizatorzy zaproponowali publiczności podróż przez różne style muzyczne i kraje. Co najlepsze owa dwudniowa podróż jest zupełnie bezpłatna i może w nią wyruszyć każdy kto zechce uczestniczyć w imprezie.

W pierwszym dniu zaprezentowały się dziecięce zespoły artystyczne w bloku „Dzieci miastu”. Cieszy fakt, że Lewin po raz kolejny umożliwia stawanie na scenie obok profesjonalistów i gwiazd, swoim lokalnym artystom. Kolejnym punktem programu był rockowy koncert zespołu Horyzont. Tuż po ich prezentacji publiczność miała okazję posłuchać popowych propozycji polsko-czeskiej piosenkarki – Haliny Mlynkovej, która dzisiaj wystąpiła również jako gwiazda wieczoru. Organizatorzy nie kryli zadowolenia z faktu, że artystka zgodziła się wystąpić w Lewinie, bo chwilę po zakończeniu koncertu pojechała prosto do amfiteatru w Opolu, by uczestniczyć w konkursie Superjedynek w tegorocznym Festiwalu Polskiej Piosenki.

Po Halinie Mlynkovej przyszedł czas na gorące kubańskie rytmy w wykonaniu grupy Nan do Torres Group. Latynoscy muzycy rozgrzewali publiczność do czerwoności. Na zakończenie dnia i wieczoru przygotowano zabawę taneczną pod chmurką z zespołem Most Wanted.

[fotorelacja]