Laury dla brzeskich artystów

0
DSC03822__17_.JPG
Reklama

Ponad setka młodych ludzi – dzieci i młodzieży – w 12 zespołach rozwija w Brzeskim Klubie Garnizonowym swoje talenty artystyczne pod okiem fachowców, miłośników sztuk teatralnych, śpiewu i tańca. Jesteśmy najlepszym Klubem Śląskiego Okręgu Wojskowego – mówi z dumą jego kierowniczka p. Jana Koronkiewicz.
Niewątpliwie wizytówką Klubu są zespoły muzyczne, wokalne i soliści. „Biedroneczki”, „Biedronki”, „Inwencja”, „Verbun” mają w swoim repertuarze utwory na każdą okazję. Śpiewają poezję, utwory patriotyczne, rozrywkowe, folkowe i religijne. Są laureatami wielu festiwali. Klub działa i osiąga sukcesy także na niwie tanecznej i teatralnej. Z zespołami tanecznymi pracuje instruktor Anna Glińska. Kierowany przez Janę Koronkiewicz kabaret „Nocnic” z powodzeniem bawi nie tylko brzeską publiczność.
W dniach 31 maja – 2 czerwca odbył się w Kołobrzegu 13. Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. Kilkuset uczestników z całej Polski prezentowało swoje umiejętności w różnych kategoriach, jak np. : interpretacje, teatr jednego aktora, soliści – wokaliści, duety i zespoły wokalne, teatr, miniatury taneczne, estrada.
DSC03835__17_.JPG

Zaproszenie do udziału w tej artystycznej przygodzie otrzymały również dzieci i młodzież z Klubu Pierwszej Brzeskiej Brygady Saperów. Pod opieką kierownika Klubu pani Jany  Koronkiewicz reprezentowały Wojska Lądowe na scenie Kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury. A były wśród nich: Natalia Sobór, Natalia Jakubowska, Magdalena Lewoniec i zespół „Inwencja” w składzie: Sylwia Grzegorzewska, Maja Zawadzka, Joanna Piasecka, Katarzyna Zatoń, Magdalena Lewoniec.
Jury doceniło wysoki poziom prezentacji brzeskich artystów. Najwyższą nagrodę „Malowanego Bułanka” i tytuł laureata w kategorii teatr jednego aktora otrzymała Natalia Sobór. Spektakl „Igraszki Klementyny” w reżyserii Jany Koronkiewicz okazał się najlepszy w tej kategorii. Tytuł laureata otrzymały także : Magdalena Lewoniec (solistka) i zespół wokalny „Inwencja” ; zaś Natalia Jakubowska (solistka) – otrzymała wyróżnienie. Wokaliści pracują pod kierunkiem Żanety Kozoświst i Grzegorza Bukowskiego.
Kołobrzeg – miasto o wielkich tradycjach festiwalowych – wykazało się nie tylko wysokim poziomem organizacyjnym, ale też zapewniło uczestnikom imprezy wiele atrakcji. Niespodzianką dla wszystkich były festiwalowe obchody Dnia Dziecka – pokaz sprzętu wojskowego, barwny, plenerowy koncert i wspólne ognisko. Było też spotkanie z Neptunem, chrzest morski i dyskoteka. Wszystkie te imprezy okołofestiwalowe powodują, że znika atmosfera rywalizacji, a wręcz przeciwnie, zawierane są przyjaźnie, które pozostają na długie lata. Zadowoleni z udanych prezentacji i wspólnego spotkania nasi artyści wrócili do saperskiego garnizonu.  Gratulujemy!          

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Małgorzata Bańkowska

 

Reklama