Tylko dwa kąpieliska w powiecie brzeskim dopuszczone przez sanepid

6

Sielska Woda i żwirownia w Lewinie Brzeskim są przygotowane do sezonu wakacyjnego. To dwa kąpieliska, z których próbki wody zostały poddane badaniu laboratoryjnemu. Testy wyszły pozytywnie i zostały zatwierdzone przez Państwowy Inspektorat Sanitarny.


 

– Organizatorzy miejsc wykorzystywanych do kąpieli powinni zbadać wodę i przedstawić nam wynik tego badania. Takie testy wykonuje się przed sezonem i co najmniej jeden raz w jego trakcie.  Bieżącą ocenę jakości wody uzyskały dwa kąpieliska w powiecie brzeskim: Sielska Woda w gm. Lubsza oraz żwirownia w Lewinie Brzeskim – mówi nam Agnieszka Sobór, kierownik oddziału higieny komunalnej brzeskiego sanepidu

W Sielskiej Wodzie przygotowano aż trzy miejsca, w których można popływać. Ośrodek czynny jest codziennie od godziny 8:00 do 20:00.

– Mamy 3 kąpieliska o powierzchniach: 15 arów dla dzieci oraz 10 i 45 arów dla osób starszych. Wszystkie są monitorowane przez ratowników. Dla dzieci przygotowaliśmy ładnie zagospodarowany plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i piaskownicą. Znajduje się także ogromna dmuchana zjeżdżalnia wodna, a dla bardziej odważnych proponujemy zjeżdżalnię linkową nad kąpieliskiem – mówi Marian Tomków, właściciel ośrodka rekreacyjnego.

Organizatorzy kąpielisk na innych zbiornikach wodnych mogą jeszcze przeprowadzić badania laboratoryjne i uzyskać pozytywną opinię sanepidu.