Całonocna milonga na zamku – Festiwal Tanga Argentyńskiego rozpoczęty!

0

Wczoraj – w piątek 03.07.2015 – setki miłośników tanga argentyńskiego, w rytm gorących rytmów rozpoczęły Festiwal Tanga Argentyńskiego „Magia Tanga”. Za nami całonocna milonga i koncerty w brzeskim ratuszu. Dzisiejszą noc również tanecznym – tangowym krokiem przetańczyć można na Zamku Piastów Śląskich. Całonocna milonga rozpoczęta!


 

Na dziedziniec Zamku Piastów Śląskich docierają coraz większe tłumy. Czerwone róże we włosach kobiet, latynoskie suknie, czerwone koszule to elementy stroju wielu miłośników tanga argentyńskiego, którzy zatraceni w swym tangu rozpoczęli milongę. Od godziny 19:00 na dziedzińcu trwała bezpłatna, otwarta lekcja chacarery, którą poprowadzili Piotr Kozołub i Zofia Gadomska z Krakowa. Około godziny 20:00 za sterami muzycznymi stanął DJ Ariel Ramirez z Argentyny, który muzycznie rozpoczął dzisiejszą milongę.

Dzisiejszej nocy usłyszeć będzie można także koncert „Cuarteto Central” z Berlina. Pokaz tanga zaprezentuje para Andres Amarilla z Buenos Aires i Meredith Klein z Philadelphii. Po północy z kolei swoje propozycje muzyczne zaprezentuje DJ Roberto Rampini z Mediolanu.

Organizatorzy zapowiadają, że milonga potrwa minimum do 7 rano! Każdy może wziąć udział w milondze, nieważne są umiejętności taneczne, ani strój – kto chce poczuć magię tanga, powinien jak najszybciej udać się na dziedziniec brzeskiego zamku. Wstęp bezpłatny.

„Magia tanga” trwać będzie jeszcze jutro. Jutro również zaplanowano milongę na Zamku Piastów Śląskich oraz imprezy w Herbaciarni.