Wypadek w Szydłowicach

0
pan.jpg

Dziś, kilka minut po godzinie 13.00 dyżurny policji w Brzegu otrzymał  zgłoszenie o wypadku, do  którego doszło w Szydłowicach.

– 55 letni mężczyzna zatrzymał ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami  w Szydłowicach na drodze w kierunku Dobrzynia. Wysiadając z niego wpadł wprost pod nadjeżdżającą osobówkę – mówi  st. asp. Bogusław Dąbkowski, rzecznik prasowy KPP Brzeg.

Na miejsce zdarzenia został wezwany helikopter ratunkowy. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami głowy i złamanym podudziem został przetransportowany do jednego z Wrocławskich szpitali. Policja zdarzenie zakwalifikowała jako wypadek drogowy. Czynności jakie są przeprowadzane mają ustalić czy 21-letni kierujący osobowym Hyundaiem zachował bezpieczny odstęp podczas manewru omijania. Żaden z uczestników wypadku nie był pod wpływem alkoholu. Blisko dwie godziny droga z Szydłowic w kierunku Dobrzynia była zablokowana.

 

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe obecnie prowadzi działalność w siedemnastu bazach stałych, w których stacjonują śmigłowcowe zespoły ratownictwa medycznego. Zespół Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS – od ang. Helicopter Emergency Medical Service) to pilot, ratownik medyczny/pielęgniarka i lekarz.

Źródło: http://www.lpr.com.pl