Policyjny pościg: Opel Vectra vs. BMW 5 [FILM]

0
P8180003.JPG

 

 

Na CB-radiu  można często usłyszeć jak to „czarna Vectra” sieje postrach wśród jeżdżących nieprzepisowo kierowców po drogach naszego powiatu.

W czwartek 18 sierpnia o godzinie 19.10 w pobliżu miejscowości  Skorogoszcz,  brzescy policjanci z tego właśnie policyjnego, nieoznakowanego Opla chcieli zatrzymać do kontroli drogowej czarne BMW 5 na angielskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca „piątki” nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki kierując się w stronę Jasiony. Tam skończyła się asfaltowa droga i pościg przeniósł się na polne tereny w kierunku Michałowa.  Uciekinier nie poradził sobie na szutrach i uszkodził pojazd. Został zatrzymany próbując uciekać „na piechotę” . W akcji uczestniczyli również policjanci z Lewina Brzeskiego.

– Po zatrzymaniu okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec naszego powiatu, który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń. Miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje Oficer Prasowy KPP w Brzegu st. asp. Bogusław Dąbkowski.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi  kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kara do 2 lat pozbawienia wolności. Fakt, że nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu – bezcenny.

 

 P8180014.JPG

P8180012.JPG

P8180011.JPG

fot.grzeszcz