Lewin w finale konkursu. Ma szansę na inwestycję za 50 tysięcy

0

Program „Poprawa ochrony przeciwpowodziowej Lewina Brzeskiego na rzece Nysie Kłodzkiej” został zgłoszony do konkursu „Europa to my” i przeszedł do finału, gdzie znalazł się w 20-tce najlepszych projektów. Teraz o zwycięstwie mogą zadecydować sami mieszkańcy.


 

Organizatorem jest EUROZET Sp. z o. o z siedzibą w Warszawie, któremu partneruje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony poprzez głosowanie internetowe. Stawka jest wysoka, bo nagrodą główną są cenne nagrody. W zwycięskiej miejscowości zostanie zorganizowany koncert z udziałem gwiazd, ale przede wszystkim zostanie zrealizowana inwestycja o wartości 50.000,00 zł. Jest więc o co walczyć!

Wystarczy oddać głos poprzez stronę: http://www.europatomy.eu/finalisci/zgloszenie/538, by w Lewinie zagrały takie gwiazdy, jak Edyta Górniak, Formacja Nieżywych Schabuff, Monika Kuszyńska, Margaret, Donatan & Cleo. Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1.

Ważniejsze jest jednak, że w miejscowości, w której znajduje się zwycięski projekt, zostanie zrealizowana innowacyjna i użyteczna społecznie inwestycja o wartości do 50 000 złotych brutto, np. narzędzia Hot-Spot wi-fi zapewniające bezpłatny dostęp do Internetu przez 12 miesięcy.

Lewin przystąpił do konkursu z inwestycją przeciwpowodziową zrealizowaną przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, przy użyciu środków unijnych z funduszu Infrastruktura i Środowisko. W ramach inwestycji wybudowano nowy jaz klapowy, blisko 10 kilometrów wałów przeciwpowodziowych, ścieżek pieszo – rowerowych oraz ulgę powodziową. Powstało piękne wzgórze rekreacyjno – widokowe usypane z ziemi wybranej podczas budowy, gdzie niedawno odbywały się koncerty i imprezy okolicznościowe. Realizacja inwestycji dała mieszkańcom nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale zapoczątkowała wiele kolejnych inwestycji, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Zrealizowany projekt zapewnił ochronę przeciwpowodziową dla mieszkańców Lewina Brzeskiego, pobliskich miejscowości oraz dobytku materialnego mieszkańców.

– Bardzo się cieszę, że znaleźliśmy się w finałowej 20-tce. Najważniejsze jednak jest to, że zrealizowaliśmy inwestycję, która oprócz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, przyniosła również wymierne walory rekreacyjne i turystyczne. Jednakże ważne jest, jak się kończy, a nie jak zaczyna. Skoro znaleźliśmy się w konkursie, to musimy zrobić wszystko, aby go wygrać. Wieżę, że lewinianie mogą sami pokonać wszystkich konkurentów, zająć pierwsze miejsce w kraju i wywalczyć 50 tysięcy bez żadnych kosztów. Wystarczy tylko kliknąć i zagłosować – namawia Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.

Aby zagłosować, należy:

  1. kliknąć na link przenoszący na stronę projektu zgłoszonego przez Lewin Brzeski

http://www.europatomy.eu/finalisci/zgloszenie/538

  1. po otwarciu strony, kliknąć czerwone pole (prostokąt), znajdujący się z prawej strony, z napisem „ZAGŁOSUJ”.
  2. otworzy się karta do głosowania, gdzie wystarczy wpisać tylko swój adres e-mail oraz wpisać wynik prostego zadania matematycznego (w stylu ile to jest dwa + 2?) oraz kliknąć „ZAGŁOSUJ”
  3. aby zatwierdzić oddanie głosu, należy potem wejść na swoją skrzynkę mail’ową i kliknąć w otrzymany link (p.s. link zatwierdzający może do nas dotrzeć z pewnym opóźnieniem)

Możliwe jest oddanie jednego głosu dziennie przez jednego głosującego z jednego adresu e-mail (wpisanego przy rejestracji). Wyniki głosowania zostaną opublikowane na stronie internetowej www.europatomy.eu 27 lipca. Organizacja Ogólnopolskiego Dnia Funduszy Europejskich u zwycięzcy konkursu nastąpi w niedzielę 30 sierpnia.

Znajdując się w dwudziestce finalistów, Lewin już wywalczył jeden z nowoczesnych laptopów, którego wartość wynosi 1.500 zł. Panorama przyłącza się do akcji i mamy nadzieję, że poprze ją również cały powiat. Zapraszamy wszystkich do oddawania głosów na lewiński projekt! Głosowanie potrwa do 24 lipca.