X. sesja Rady Miejskiej Brzegu. Będą rozmawiać o basenie – relacja na żywo

0
Reklama
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Dzisiejszą sesję zaplanowano na godzinę 10:00 w sali stropowej brzeskiego ratusza. Porządek obrad przewiduje m.in. prezentację dotyczącą oczyszczania basenu przy ul. Korfantego. Nowoczesną technologię uzdatniania wody rezonatorem, zaprezentują przedstawiciele firmy zajmującej się rewitalizacją zbiorników wodnych.


Ponadto, radni będą głosować nad projektami uchwał dotyczących m.in.: zmian w budżecie Gminy Brzeg na 2015 rok, szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług odnośnie odbierania odpadów komunalnych, utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Brzeg, przystąpienia do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Brzeg na lata 2016-2022.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Będziemy dla Państwa relacjonować na żywo dzisiejsze posiedzenie Rady Miasta.


14.53

Koniec sesji. Przewodnicząca życzy udanych wakacji i żegna się z radnymi do września.


 

14.51

Przewodnicząca informuje, że ustala z dyrekcja PKP status drogi prowadzącej do ulicy Kolejowej.


 

14.50

Radny Samul proponuje żeby złożyć imprezę: Dni Księstwa Brzeskiego do konkursu w Urzędzie Marszałkowskim na produkt turystyczny. Otrzymuje odpowiedź, że ta impreza została zaaplikowana do konkursu.


14.45

Kolejny punkt obrad: Wolne wnioski i informacje


 

14.43

Trwa krótka dyskusja między radną Biss a burmistrzem w sprawie toalety (ewentualnie TOI TOI) przy parku nad Odrą


 

14.41

Burmistrz zapowiedział, że w przyszłości w centrum miasta pojawią się w większej ilości kwiaty w donicach. (odpowiedź na interpelację radnego Sieka)

Toalety nie będą czynne całą dobę z powodu zbyt wysokiego kosztu. W sprawie krytej pływalni burmistrz odpowie na piśmie.

Burmistrz obiecał naprawę tablicy przy dworcu


14.35

Rejsów po Odrze nie ma ponieważ kwoty jakie zaproponował przewoźnik były zbyt wysokie i nie były zaplanowane w bieżącym budżecie. Rejsy będą odbywać się w sierpniu.


 

14.33

Przewodnicząca Mrowiec upomina radną Szczęsną żeby nie wdawała się w dyskusje na sesji, bo trwa to zbyt długo (według przewodniczącej „prawie pół godziny”)


 

14.32

Radna Szczęsna zapowiedziała, że „będzie walczyć o te drzewa”.

Żółte pojemniki zostaną usunięte z ulic.


 

14.30

Burmistrz twierdzi, że drzewa są w złym stanie. Na Wolności powstanie również oświetlenie „alejki dębowej”. Radna Szczęsna sugeruje, że stan drzew przy ulicy Wolności jest dobry, a ścieżkę należy umieścić po drugiej stronie ulicy i w ten sposób oszczędzić drzewa.


 

14.20

Nie będę organizował referendum w referendum – odpowiada burmistrz Wrębiak na interpelacje Szczęsnej w sprawie konsultacji społecznych.

W sprawie Wolności burmistrz stwierdził, że zgodę na wycinkę dostał od starostwa. Po stronie czerwonych koszar ma biec ścieżka rowerowa.

W sprawie Lechickiej – sprawę zbadają służby miejskie i podejmą decyzję.


 

14.16

Nie było kosztów zorganizowania spotkania dotyczącego przeprawy mostowej.

Obiad był opłacony z moich prywatnych środków – dodaje burmistrz.

Koszty wyjazdu do Szczecina – to tylko koszt przejazdu. – burmistrz odpowiada Szczęsnej


 

14.14

Burmistrz Wrębiak zapowiada rozważenie w przyszłości propozycji zlokalizowania toalety w parku przy Odrze

Na Piastowskiej jest do wycięcia 25 drzew, a inwestycję prowadzi starostwo. Wzamian zostanie nasadzonych ponad 40 nowych drzew.

W sprawie lamp na ulicy Chocimskiej burmistrz odpowie na piśmie po zapoznaniu się ze sprawą.


 

14.10

Jeśli chodzi o ulicę Starobrzeską burmistrz Wrębiak zapowiedział dokonanie zmian w organizacji ruchu i uporządkowaniu poboczy.

W sprawie ulicy Piastowskiej Burmistrz zapowiedział skierowanie do komisji drogowej przy starostwie.


14.07

Odpowiedzi na interpelacje i rozpatrzenie wniosków radnych.


14.06

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie


 

14.05

Radny Juchniewicz pyta czy wejście do strefy nie zamknie miejsca dla firm z branż, które są ze stref wykluczone. Burmistrz odpowiada, że „nie ma złotego środka”. Radny proponuje aby z tzw. Zielonki wydzielić mniejszy obszar, który nie będzie włączony do strefy. Burmistrz odpowiada, że miasto ma jeszcze inne tereny inwestycyjne np. na ulicy Saperskiej


 

13.59

Teraz uchwała o włączeniu do Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej nieruchomości gminnych.

Burmistrz poinformował, że strefa będzie funkcjonować do 2026 roku a miasto włączy tam około 50 ha. (Zielonka)


 

13.57

Kolejny punkt zmiana Strategi Zrównoważonego Rozwoju Gminy (stara strategia straciła ważność). Jak poprzednio – błyskawicznie i bez problemów z liczeniem.


 

13.56

Błyskawicznie kolejne dwie uchwały dotyczące opinii dotyczącej rozłożenia na raty wierzytelności Gminy Brzeg oraz zmiany Uchwały Nr VIII/55/ 15 w sprawie powołania Zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników do sądów powszechnych.


 

13.51

Podobnie jak poprzednio z małym kłopotem liczenia głosów. – Rączki trzymamy dłużej – tak wybrnęła przewodnicząca Mrowiec z tej trudnej sytuacji.


 

13.49

Następna punkt obrad to uchwalenie Regulaminu Społecznej Komisji Mieszkaniowej

TUTAJ


 

13.46

Jak poprzednio: Błyskawicznie, bez dyskusji i jednogłośnie

13.44

Następny punkt obrad to uchwała dotycząca utworzenia odrębnych obwodów głosowania, ustalenia numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji do spraw referendum w Brzegu w referendum ogólnokrajowym zarządzonym na dzień 6 września 2015 roku

Projekt TUTAJ


13.47

Błyskawicznie, bez dyskusji i jednogłośnie


 

13.43

Bez dyskusji i jednogłośnie radni przyjmują uchwałę (17 za)


 

13.42

Burmistrz Wrębiak informuje, że program będzie opracowywała zewnętrzna firma (pytanie radnego


Samula)

13.41

Kolejny punkt obrad uchwała o przystąpieniu do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Brzeg na lata 2016-2022


 

13.40

Koniec dyskusji,. Radni przyjmują uchwałę jednogłośnie.


 

13.38

Rozpoczyna się dyskusja. Radna Kużdżał wyraża opinię w sprawie zapisu dotyczącego mycia aut wodą. Nowy regulamin dopuszcza mycie tylko wodą. Beata Wszoła wyjaśnia, że taki zapis związany jest z zapisami ustawy.


 

13.31

Projekt zmian referuje Beata Wszoła z Biura Urbanistyki i Ochrony Środowiska

Następny punkt obrad uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Brzeg TUTAJ PROJEKT


 

13.30

Bez dyskusji, błyskawicznie i jednogłośnie


 

13.29

Najważniejsze zmiany to przejęcie obowiązku posiadania pojemników przez gminę i zwiększenie częstotliwości odbioru odpadów. Zmiany były wypracowane przez przedstawicieli miasta, wspólnot i spółdzielców.


 

13.28

Kolejny punkt obrad uchwała dotycząca szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnym TUTAJ PROJEKT


 

13.23

Radni nie mają pytań do treści uchwały. Komisje zaopiniowały pozytywnie uchwałę. Rozpoczęła się dyskusja.


12.27

Teraz druga uchwała. Bez dyskusji też przyjęta jednogłośnie.


 

12.26

Radni przyjmują uchwałę jednogłośnie (18za)


 

13.24

Radny Surdyka pyta jaką cześć zysku BEPEC-u jako dywidendę otrzymało miasto. Zysk BEPEC-u to około 500000 pln a dywidenda 150000


 

13.20

Kolejny punkt obrad zmiany w budżecie Gminy Brzeg na 2015r oraz zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Brzeg na 2015 rok. Referuje skarbnik Katarzyna Szczepanik

Zmiany dostępne TUTAJ.


13.15

Radni przez aklamację przyjmują informację


13.13

Radny Samul wyraża opinię, że stwierdzenia Mieruszewskiego są co najmniej niezrozumiałe. W latach siedemdziesiątych to kąpielisko było zarybiane i jednocześnie służyło do rekreacji – tak kończy swoją wypowiedź.


 

13.10

Dla mnie to skandal tworzenie kąpieliska na stawie rybnym. Należy podobnie jak w Namysłowie stworzyć odrębny, sztuczny obiekt – stwierdza Mieruszyński. Wskazuje jako najlepszą lokalizację teren za krytą pływalnią.


 

13.09

Do głosu dopuszczono Zenona Mieruszewskiego, który w już latach pięćdziesiątych dokonywał operatu dotyczącego kąpieliska przy Korfantego.

Okazuje się, że dla przewodniczącej Mrowiec są „równi i równiejsi”. Nie zgodziła się wcześniej na wystąpienie przedstawiciela ulicy Kolejowej pana Ciepielskiego.

Po badaniach wody będziemy w stanie pokazać państwu już prezentację koncepcyjną – dodaja przedstawiciele firmy.


 

13.07

Chcemy aby już na dzisiejszej sesji podjęli państwo decyzję o zabezpieczeniu 130000 złotych na dokumentację projektową, aby nie tracić czasu – kończy wypowiedź Wrębiak


 

13.05

Burmistrz opowiada o planach zmiany przestrzeni przy kąpielisku. Chciałby aby powstała tam plaża, boiska do gry oraz odtworzenie starej tzw. „trzymetrówki”, czyli wydzielenie zbiornika rekreacyjnego.

Burmistrz wyjaśnia, że ta dzisiejsza prezentacja jest pierwszą. Planuje zrobić następną po wykonaniu badań.

Radny Juchniewicz prosi burmistrza wykonanie kompleksowych badań wody i dopiero wtedy skierowanie sprawy do rady.


 

13.00

Radny Juchniewicz dopytuje o koszt rewitalizacji i wyraża żal, że spotkanie zostało zorganizowane po zrobieniu badań. Pyta o termin stosowania. Przedstawiciele firmy odpowiadają, że najlepiej po zakończeniu zimy.


 

12.58

Od 10 cm do 1,5 metra

Radny Juchniewicz pyta o grubość osadu na kąpielisku.

12.56


 

Przedstawiciele firmy wyjaśniają, że badania przeprowadza oddzielna niezależna firma (w Katowicach takie badania kosztowały około 500 pln)

Radny Samul pyta o koszt przeprowadzenia badań i analizy.


 

12.50

Nie ma wpływu na środowisko. Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania są obiekty całkowicie pokryte żelbetonem – tam urządzenie nie zadziała skutecznie. Koszt miesięczny to około 20 tysięcy miesięcznie netto. Przedstawiciele firmy nie są obecnie w stanie określić jak długo będzie trzeba stosować ich urządzenia. Dopiero po badaniach będzie to można stwierdzić.


 

12.46

Radna Biss pyta też o przeciwwskazania i koszty takiej metody.


12.45

Radna Biss pyta o wpływ na środowiska rezonatora


 

12.44

Przedstawiciele firmy stwierdzają, że po zastosowaniu ich metody woda będzie nadawała się do kąpieli.


 

12.43

Czy możemy zagwarantować, że mieszkańcy będą się mogli kąpać po zastosowaniu waszej metody – dopytuje Szczęsna


 

12.42

Dopiero po dokładnych naszych badaniach jakie uczynimy będziemy mogli powiedzieć jak długo potrwa rewitalizacja – odpowiadają przedstawiciele firmy.

Czyli mamy głosować nad czymś czego efektów nie możemy ocenić – konkluduje Szczęsna


 

12,40

Na tę chwile nie znamy składu chemicznego wody w kąpielisku przy Korfantego i w związku z tym nie jesteśmy w stanie określić lie razy i jak długo należy stosować nasze urządzenie – dodają przedstawiciele firmy.


 

12.39

Przedstawiciele firmy twierdzą, że w związku ze zwiększeniem ilości tlenu dzięki rezonatorowi spowoduje większą ilość bakterii tlenowych, które po prostu „zjedzą” te osady.

Radna Szczęsna pyta jak znikną osady z dna zbiornika.


 

12.38

Burmistrz wyjaśnia, że system przepływu wody jest „zaburzony” i nie funkcjonuje prawidłowo. Nasz największy problem to fosforany, ale przedstawiciele firmy twierdzą, że sobie z tym poradzą – kończy Wrębiak

Radna Szczęsna pyta burmistrza o wpływy i odpływy wodne na kąpielisku przy ulicy Korfantego.


 

12.34

Dajemy gwarancję kiedy zostaną zrealizowane wszystkie nasze zalecenia – odpowiada przedstawiciel firmy prezentującej urządzenie

Radny Szpulak pyta o gwarancję efektów pracy urządzenia.


 

12.29

Przedstawiciel firmy wyjaśnia, że nie trzeba stosować tego urządzenia co roku.

Radny Szpulak wyraża wątpliwość co do skuteczności urządzenia w okresie długofalowym.

Radni zadają pytania.


 

12.23

Przedstawiciel firmy prezentuje zdjęcia i wyniki dotyczące stanu wody z obiektów, które zrewitalizowali. (dostępne również na ich stronie)

Do obejrzenia TUTAJ 1,  TUTAJ2TUTAJ3, TUTAJ4, TUTAJ5

12.13

Rezonator Wodny EOS 2000 przywraca w naturalny sposób ekologiczną równowagę zbiorników wodnych bez użycia środków chemicznych szkodzących środowisku wodnemu. Przy użyciu fal elektromagnetycznych urządzenie powoduje zwiększanie zawartości tlenu rozpuszczonego w wodzie. Technologia ta wykorzystuje energię słoneczną dzięki czemu charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji.

TUTAJ WIĘCJ INFORMACJI


 

12.08

Kolejny punkt obrad: prezentacja dotycząca oczyszczania basenu przy ul. Korfantego rezonatorem. Opracowanie referuje przedstawiciel firmy WCI NATOL Sp. z o.o.

WCI NATCOL Sp. z o.o. działa w Polsce od 1993r. i jest firmą projektowo-inżynierską oferującą szeroki wachlarz usług w zakresie kompleksowych systemów utylizacji i zagospodarowania odpadów, rekultywacji terenów zdegradowanych oraz rewitalizacji akwenów wodnych.

Do zakresu działalności firmy i oferowanych usług należą: projektowanie w zakresie inżynierii środowiska, systemy kompostowania, rewitalizacja zbiorników wodnych, separatory optyczne, biofiltry, alternatywne przykrycie składowisk, autotermiczna termofilowa stabilizacja osadów ściekowych, bioworki

Do obejrzenia projekty i dokonania firmy na ich stronie wcinatcol.com


 

11.49

Przerwa w obradach – 10 minut


11.48

Radny Karlikowski w imieniu mieszkańców ulicy Filozofów dziękuje dyrektorowi Markowi Sidorowi za jej uporządkowanie.


 

11.47

Trzymamy kciuki za Korfantego, ale proszę pamiętać o basenie na Wrocławskiej. – kończy wypowiedź Surdyka.


 

11.47

Radny Surdyka apeluje, aby dać szansę burmistrzowi na zrealizowanie rewitalizacji basenu. Radny prosi o „pobudzenie i aktywniejszą działalność” dotycząca krytej pływalni.


11.45

Radny Surdyka pyta o krytą pływalnię. Według niego jest tam „tragiczna frekwencja”. Tracą tracą na tym mieszkańcy.


11.41

Radny Żebrowski pyta o to czy w okresie letnim toalety publiczne będą czynne całą dobę


11.40

Radny Siek pyta o organizację ruchu w Rynku i wnioskuje o jego zmiany.


11.39

Radna Szczęsna zadaje interpelacje. Jak zwykle w formie pisemnej. Poniżej ich treść:

1. Jaki był koszt zorganizowania 1 lipca spotkania w Ratuszu dotyczącego ewentualnej budowy drugiej przeprawy mostowej w Brzegu? Proszę o uwzględnienie uczestnictwa pracowników UM w Brzegu. Czy spotkanie zakończyło się jakimkolwiek materialnym efektem w postaci pisma, petycji czy zapytania? Jeśli takowe były proszę o ich przedstawienie. Jeśli nie, to proszę o ocenę konieczności zorganizowania takiego spotkania pod kątem kosztów i uzyskanych efektów, z zawarciem w nim kosztu uczestnictwa pracowników UM Brzeg.

2. 11 lipca pojechał pan do Szczecina, aby uczestniczyć w zakończeniu Flisu Odrzańskiego. Jakie były koszty tej podróży? Proszę o zestawienie, w którym będą zawarte koszty pańskiej nieobecności w pracy, koszty diet, jakie poniósł UM w Brzegu (pana i kierowcy lub innych osób uczestniczących w tej „eskapadzie”), kosztów paliwa oraz noclegów.

3. W trakcie ostatniej kampanii wyborczej do samorządu lokalnego przekonywał pan brzeżan hasłem „słuchać ludzi – służyć mieszkańcom”. 6 września odbędzie się ogólnokrajowe referendum dotyczące tzw. jednomandatowych okręgów wyborczych w skrócie JOW. Jego organizacja umożliwia przeprowadzenie w bardzo skutecznych w tym samym czasie konsultacji społecznych. Moim zdaniem, jest to niepowtarzalna okazja, aby w trakcie ogólnokrajowego głosowania mieć możliwość zapytania mieszkańców o ich potrzeby, preferencje czy zadania ich zdaniem konieczne do przeprowadzenia. Organizacyjnie jest to ze wszech miar uzasadnione, pojawia się niepowtarzalna okazja organizacji takich konsultacji o wiele mniejszym kosztem przy okazji realizowania procedury referendalnej. Czy w trakcie tego głosowania planuje pan zorganizowanie konsultacji społecznych? Czy podjął pan jakiekolwiek działania, jeśli tak to jakie i w jakim w tym kierunku? Jeśli tak, to proszę o wymienienie i przekazanie korespondencji do Państwowej Komisji Wyborczej dotyczącej tej sprawy. Jeśli pan ich nie podjął, to proszę o wskazanie przyczyn? Jeśli pan dopiero ma zamiar podjąć, to jakie? Czy uważa pan, że w trakcie takich konsultacji należy zapytać wszystkich mieszkańców naszego miasta na przykład o to, czy chcą hipermarketu w Brzegu przy ulicy Włościańskiej, czy chcą na przykład nowej pływalni lub basenu zamiast prób remontu starego przy ulicy Korfantego albo czy chcą wprowadzenia budżetu obywatelskiego?

4. W imieniu mieszkańców mojego okręgu wyborczego składam wniosek o wyznaczenie i wykonanie tzw. ukośnych pasów wyznaczających miejsce do parkowania na ulicy Krótkiej. W uzasadnieniu mieszkańcy, którzy zwrócili się do mnie z ta prośbą, wskazują, że podobne rozwiązanie występuje na ulicy Legionistów. Według ich opinii takie pasy spowodują ułatwienia w parkowaniu w porównaniu do stanu obecnego.

5. W związku z planowaną wycinką drzew na ulicy Wolności, w imieniu zbulwersowanych tym faktem mieszkańców, chciałam zapytać, kto i na jakiej podstawie (czy są jakieś pisemne wyniki badań lub oględzin) wydał opinię o rzekomym złym stanie drzew rosnących przy tej ulicy? Jeśli taka opinia istnieje, to proszę o jej kopię.

6. W paru miejscach naszego miasta są umiejscowione żółte pojemniki najprawdopodobniej na piasek, który ma służyć do odśnieżania. Proszę odpowiedzieć, dlaczego nie są usuwane w okresie wiosenno-letnim i dlaczego są w takim złym stanie? Kto odpowiada, na przykład, za ich mycie?

7. Jakie są dalsze plany na działalność Subregionu Brzeskiego? Czy Lider Subregionu, Gmina Brzeg,którą reprezentuje Burmistrz, podjął już jakieś kroki (wzorem Aglomeracji Opolskiej czy też Subregionu Nyskiego) na wspólne działania naszego Subregionu? Proszę o pisemne przedstawienie szczegółowych planów na kolejne lata 2015 – 2020.

8. Obecnie mamy szczyt sezonu turystycznego! Co z rejsami, które do tej pory były świetną atrakcją dla mieszkańców? Dlaczego nie może pan dojść do porozumienia z przewoźnikiem i Gminą Oława?

9. I kolejna sprawa związana z turystyką! To skandal, że tablica informacyjna przy dworcu jest w tak fatalnym stanie! Proszę o jej natychmiastowe naprawienie i zaktualizowanie!


 

10.34

Radna Biss pyta o możliwość zlokalizowania toalety w parku przy Odrze.


11.33

Radna Kużdżał pyta ile drzew będzie wyciętych przy okazji remontuulicy Piastowskiej

 


 

11.31

Radny w imieniu mieszkańców interweniuje w tej sprawie.

Radny pyta o właścicieli lamp oświetleniowych przy ulicy Chocimskiej i możliwość ich naprawy.

Radny Samul składa ponownie wniosek dotyczący ulicy Starobrzeskiej i organizacji na niej ruchu drogowego. Prosi o ponaglenie firm które są tam umieszczone do uporządkowania chodników przy ich posesjach.


11.25

Radny Jaros składa interpelację dotycząca organizacji ruchu przy ulicy Piastowskiej i zjazdu na ulicę 8 Marca.

Wnioskuje o progi zwalniające ruch samochodowy na ulicy Kolejowej


11.23

Radna Sobolewska odczytuje list mieszkańców dotyczący otwartego kąpieliska treść TUTAJ


11.21

Kolejny punkt obrad interpelacje i wnioski radnych.


 

11.20

Sprawozdanie przyjęte przez aklamację


11.19

Kwestia sprzedaży jest też zapisana w projekcie budżetu informuje Wrębiak. Według niego niekoniecznie w każdym roku będzie wypłacana dywidenda.

Jesteśmy zbyt małym akcjonariuszem aby stać się podmiotem w rozgrywce jaka obecnie się odbywa wokół ECO – stwierdza burmistrz.


 

11.15

Radny Surdyka uważa, że obecnie nie powinniśmy się „śpieszyć” z ich sprzedażą patrząc na zamieszanie wokół ECO SA jakie ma obecnie miejsce. Radny uważa, że lepiej czekać i pobierać dywidendę z tytułu ich posiadania.


 

11.12

Burmistrz zasłania się tajemnica handlową i deklaruje pełną informację po zakończeniu negocjacji.

Radny Surdyka pyta czy miasto zamierza sprzedać te akcje.


11.11

Burmistrz informuje, że w zespole jest jego zastępca Tomasz Witkowski, pani mecenas Kelm i pan Kałamuniak. W zespole też są przedstawiciele Grodkowa i Głuchołaz.


11.10

Radny pyta o zespół w sprawie negocjacji dotyczącej sprzedaży akcji ECO SA

Radny Surdyka domaga się wprowadzenia zakazu palenie na terenie nowej siłowni w Ptasim Gaju. Zgłasza też usterki w nowym sprzęcie do ćwiczeń siłowych.


11.08

Burmistrz Wrębiak wyraża zadowolenie z uczestnictwa w spotkaniu i gratuluje prezesowi jej organizacji. Spotkanie odbyło się w miejskim Ratuszu w Sali Stropowej.

Radny Jędzrzejko prosi o refleksję w sprawie uczestnictwa w uroczystości 55-lecia SM ZGODA.


11.02

Burmistrz wyjaśnia, że chodzi o przejęcie lokali na ulicy Trzech Kotwic.

Radny Jaros pyta o spotkanie w sprawie przejęciu budynków kolejowych.


10.57

Burmistrz wyjaśnia, że musi po części przyznaje rację panu Gabidze będzie starał się problem zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, ale nie można go zmieniać na indywidualna prośbę jednego mieszkańca. Będzie proponował takie zmiany w przyszłości przy planowaniej zmianie planu

Radny Samul pyta o spotkanie z Czesławem Gabigą i jego konkretne efekty.


10.55

Koła ratunkowe wyposażone w linkę holowniczą za około 1500 złotych – wyjaśnia burmistrz.

Radna Szczęsna pyta o przekazane WOPR rzeczy do ratowania życia


10.54

Według burmistrza to nie rozwiąże problemu. To raczej konflikt między lekarzem prowadzącym praktykę a sąsiadami.


10.53

Radna Szczęsna nawiązuje do spotkania z panem Krzywoszańskim. Wnioskuje o zmianę organizacji ruchu.


10.51

Burmistrz wyraża pozytywną opinie o tej inicjatywie. Wstępnie pomysł jest taki aby poradnia funkcjonowała przy WSHE.


10.48

Radna Goj-Birecka nawiązuje do spotkania burmistrza z panią Jurkowską (Klub Mamuśki). Pyta o możliwości powstania Poradni Rodzinnej. (wniosek pani Jurkowskiej).


10.46

Burmistrz wyjaśnia, że sprawa dotyczyła parkowania przed gabinetem lekarski i konfliktu między mieszkańcami a prowadzącym praktykę. Spór nadal jest nierozwiązany.


10.44

Radna Biss pyta o spotkanie z doktorem Krzywoszańskim.


 

10.43

Burmistrz odpowiada, że były robione tylko badania namułu.

Radna Szczęsna pyta kiedy była robiona ekspertyza stanu wody w kąpielisku.


10.41

Burmistrz Wrębiak dziękuje mieszkańcom, którzy wystosowali do niego list otwarty w sprawie basenu.


10.39

Burmistrz Wrębiak informuje, że projekt jest już nieaktualny. Burmistrz nie potrafi powiedzieć jaki może być koszt rewitalizacji kąpieliska. Projekt powstanie w przyszłości. Według burmistrza celem jest odtworzenie naturalnego stanu zbiornika.


10.33

Radni zadają pytania burmistrzowi w sprawie sprawozdania. Radny Szpulak pyta o projekt stary rewitalizacji kąpieliska przy ulicy Korfantego oraz jakie były by koszty ewentualnej rewitalizacji . Radny opisuje działania jakie podejmowali członkowie Młodzieżowej Rady Miasta w sprawie basenu. Wykonali oni ankietę dotyczącą basenu.


 

10.15

Burmistrz Wrębiak przedstawia sprawozdanie z bieżącej działalności.

Sprawozdanie dostępne TUTAJ


 

10.14

Radni przegłosowują propozycję burmistrza.

Wniosek radnej Szczęsnej 4 za, 12 osób przeciw i 3 osoby wstrzymały się. Tym samym radni uniemożliwili przedstawicielowi ulicy Kolejowej wystąpienie na sesji.


 

10.12

Wnioski do porządku obrad: burmistrz Wrębiak zgłasza do porządku obrad uchwały dotyczące: projektu Strategi Zrównoważonego Rozwoju Gminy, w sprawie uchwalenia zmian w wieloletniej prognozy finansowej gminy oraz włączenia do Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej nieruchomości gminnych.

Radna Szczęsna składa wniosek aby rada zezwoliła w wolnych wnioskach panu Leszkowi Ciepielskiemu przedstawicielowi mieszkańców ulicy Kolejowej.


 

10.07

W sesji uczestniczy 17 radnych

10.06

Z małym opóźnieniem rozpoczyna się sesja.

 

Reklama
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA