Piłka nożna – Udany start juniorów

0
Materiał wyborczy KWW ŁĄCZY NAS BRZEG - GRZEGORZ CHRZANOWSKI
Materiał wyborczy KWW Krzysztofa Grabowieckiego

Juniorzy Brzeskiego Towarzystwa Piłkarskiego Piast rozpoczęli sezon od zwycięstwa 3:2 nad OKS Olesno.

Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Bramek w meczu mogło być znacznie więcej, ale piłkarze obu zespołów nie wykorzystali wielu znakomitych sytuacji bramkowych, w tym dwóch rzutów karnych, których sędzia podyktował aż cztery. Mecz źle się zaczął dla gospodarzy, bowiem już w 4. minucie arbiter podyktował dla gości rzut karny. Decyzja ta była bardzo kontrowersyjna, bowiem obrońca czysto wybił piłkę zawodnikowi z Olesna, czego sędzia nie chciał zauważyć. O mały włos Piotr Ścibor nie wpuściłby "jedenastki", ale po jego dobrej interwencji piłka jednak zdołała znaleźć drogę do bramki. W 20 minucie po drugiej stronie boiska faulowany był Grzegorz Obiegły i tym razem tu sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł sam poszkodowany i posłał ją obok słupka. Nie podłamało to jednak podopiecznych Jacka Mazurkiewicza, bowiem już dwie minuty później był remis, po błędzie obrony gości i strzale Krzysztofa Tarnowskiego. Dziesięć minut późnie znakomitej okazji na objęcie prowadzenia nie wykorzystał Michał Pyrkowski, który nie zdołał zaskoczyć bramkarza będąc z nim sam na sam. Wynik 1:1 utrzymał się więc do przerwy.
W drugiej połowie mieliśmy powtórkę z początku meczu. W 50. minucie faul w polu karnym i jedenastka dla gości. Tym razem to oni nie wykorzystali karnego posyłając piłkę nad bramką. Radość brzeżan nie trwała jednak długo, bowiem kilkadziesiąt sekund później po nieudanej pułapce ofsajdowej zawodnik gości znalazł się sam przed brzeskim bramkarze i nie zmarnował tej szansy. odpowiedź Piasta była natychmiastowa. W polu karnym znalazł się Przemysław Kwiatkowski, gdzie jego próba dośrodkowania została zatrzymana ręką i sędzia podyktował czwartego karnego w meczu. "Jedenastkę" wykorzystał sam Przemysław Kwiatkowski. Pięć minut później Piast mógł prowadzić 3:2, ale Grzegorz Chmielewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. To co jemu się nie udało, wyszło w 74. minucie Michał Pyrkowski. W ostatnim kwadransie meczu brzeżanie mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, między innymi Przemysław Kwiatkowski z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Szanse na wyrównanie mieli tez goście, ale w bramce dobrze się sprawował Piotr Ścibor, dzięki czemu Piast wygrał pierwszy mecz.

RD

Piast Brzeg – OKS Olesno 3:2 (1:1)
0:1 (4, karny); 1:1 – Krzysztof Tarnowski (22); 1:2 (52); 2:2 – Przemysław Kwiatkowski (55, karny); 3:2 – Michał Pyrkowski (74)
Piast: Piotr Ścibor – Mateusz Raczkowski, Michał Fabiszewski, Mateusz Gruszka, Wojciech Chołuj, Przemysław Kwiatkowski, Wojciech Czechowski (80, Marek Skibiński), Grzegorz Chmielewski, Michał Pyrkowski, Krzysztof Tarnowski, Grzegorz Obiegły (55, Wiktor Bardega); trener Jacek Mazurkiewicz