Piłka nożna – Koniec serii zwycięstw BTP

0

Piłkarze Brzeskiego Towarzystwa Piłkarskiego Piast nie odnieśli czwartego zwycięstwa pod rząd. Po nienajlepszym występie przegrali w Przyworach z Piomarem 1:2.

Gospodarze na wyjątkowo małym boisku czuli się znacznie lepiej niż brzeżanie, którzy mieli problem ze stworzeniem sobie sytuacji do strzelenia bramki, a kiedy już do takich dochodziło to brakowało szczęścia. Pierwszą szansę miał Marcin Banowicz, który w 24. minucie miał przed sobą tylko bramkarza, ale ten zdołał udanie interweniować. Dziesięć minut później Piomar wykorzystał błąd brzeskiej obrony i zdobył bramkę, dającą mu prowadzenie. Była to pierwsza bramka stracona przez Piasta w tym sezonie, Kamil Smuga skapitulował więc po 304 minutach gry, a biorąc pod uwagę mecze z poprzedniego sezonu, to pozostawał niepokonany przez 440 minut. Jeszcze przed przerwą szansę na wyrównanie miał Tomasz Rabanda, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce.
W drugiej połowie brzeski zespół rzucił się do ataku, przyspieszył swoją grę, ale nie przełożyło się to na stworzenie większego zagrożenia pod bramkę rywala. Więcej szczęścia mieli miejscowi, którzy w 65. minucie po strzale głową podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Po utracie bramki Piast nie zamierzał jeszcze składać broni i w 82. minucie po dośrodkowaniu Damiana Adamczaka Tomasz Rabanda głową z bliska umieścił piłkę w bramce. Jak się później okazało honorowa bramka to było wszystko, co brzeski zespół mógł osiągnąć tego dnia. Piast po tej porażce stracił miejsce w fotelu lidera i spadł na trzecie miejsce.