Otwarcie nowego Domu Ludowego w Lubszy! [fotorelacja]

2

Dzisiaj, tj. w niedzielę 09.08.2015 w Lubszy otwarto nowy Dom Ludowy Gminnego Ośrodka Kultury. Z tej okazji przygotowano mnóstwo atrakcji dla dużych i małych. Gościem specjalnym był Książę Jakub – książę Księstwa Brzeskiego.


 

Punktualnie o godzinie 15:00 ze sceny przy nowym Domu Ludowym w Lubszy, wszystkich znamienitych gości i mieszkańców Gminy Lubsza przywitał duet prowadzących – Beata Zatoń-Kowalczyk (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy) oraz Jan Sowa (instruktor, muzyk). Na uroczystościach obecni byli m.in.: Bogusław Gąsiorowski – Wójt Gminy Lubsza, przedstawiciele Zarządu Województwa Opolskiego, radni Gminy Lubsza, sponsorzy i mieszkańcy Gminy.

Po oficjalnym rozpoczęciu gospodarze zaprosili wszystkich do zwiedzania nowej siedziby GOKu. Obiekt będzie wykorzystywany do bieżącej działalności GOKu, do zajęć merytorycznych, bibliotecznych a nawet sportowych. Wśród nowoczesnych pomieszczeń znajdują się: sala ślubów, sala konferencyjna, sala bankietowa, siłownia, biblioteka i inne. Jak podkreślał wójt Gminy Lubsza obiekt udało się zbudować w ekspresowym tempie – około 4 miesięcy, a jego budowa była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

W programie imprezy oprócz przemówień i podziękowań znalazło się wiele atrakcji dla wszystkich zgromadzonych. Na początek zaprezentowały się dzieci ze świetlic wiejskich działających pod szyldem Gminnego Ośrodka Kultury, które wraz z opiekunami świetlic przygotowywały ekologiczne stroje. Oceniał je sam Książę Księstwa Brzeskiego. Dla najmłodszych przygotowano m.in. animacje z Seledynkiem, które przy pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubszy udało się – pomimo upałów – przeprowadzić bez zakłóceń. Strażacy bowiem przygotowali dla obecnych kurtyny wodne. Nie dziwi również fakt, że najmłodszym najbardziej spodobała się bitwa na balony wodne, która chociaż na moment dała wszystkim chłodne wytchnienie od żaru lejącego się z nieba. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: Leśne Echo, Bożenki oraz Magic & Greg & Józek. Dodatkowo każdy mógł skorzystać ze stoisk gastronomicznych.

Nowy dom kultury był w Lubszy niezwykle potrzebny. Poprzednia siedziba GOKu ograniczała jego działalność, brakowało sal i miejsca do prowadzenia różnego rodzaju zajęć. Nowy budynek daje wiele możliwości rozwoju nie tylko Gminnemu Ośrodkowi Kultury, ale także i przede wszystkim uczestnikom zajęć, lokalnym artystom, stowarzyszeniom i kołom zainteresowań.

[fotorelacja]