Oblężenie kąpielisk!

3

Upały trwają w najlepsze. To już kolejny tydzień ekstremalnie wysokich temperatur nie tylko w regionie, ale i w całej Polsce. Prawdziwe oblężenie przeżywają okoliczne plaże i kąpieliska. Najpopularniejszą z nich jest plaża w Lewinie Brzeskim, którą codziennie odwiedzają tłumy miłośników wodnych i słonecznych kąpieli.


 

Kąpielisko w Lewinie Brzeskim chętnie odwiedzane jest nie tylko przez mieszkańców Lewina, ale i z okolicznych miejscowości, w tym m.in. z Brzegu. W tygodniu pomiędzy godziną 11:00 a 19:00 – czyli w czasie, w którym na plaży dużyrują ratownicy Odrzańskiego Ratownictwa Specjalistycznego, przeciętna liczba osób kąpiących się to około 150 osób. W weekendy lewińska plaża odwiedzana jest z kolei przez kilka tysięcy osób.

Bardzo się cieszymy, że nasze kąpielisko jest tak tłumnie odwiedzane przez mieszkańców naszej Gminy oraz przez plażowiczów z dwóch województw – opolskiego i dolnośląskiego. Ogromna popularność plaży świadczyć może tylko o tym, że nasza inwestycja i budowa całej infrastruktury była trafiona i sprawdziła się w 100%, z czego jestem bardzo zadowolony – powiedział Artur Kotara, Burmistrz Lewina Brzeskiego, zapytany przez nas o przyczynę popularności lewińskiej plaży.

Kąpielisko w Lewinie Brzeskim jest kąpieliskiem bezpiecznym. Dyżurujący ratownicy posiadają niezbędny sprzęt medyczny i ratunkowy. Pamiętać należy jednak, że ratownicy strzegą przede wszystkim miejsca wydzielonego do kąpieli. Warto zapamiętać również ważne oznaczenia. Osoby nieumiejące pływać nie mogą wchodzić do wody poza czerwone boje. Obszar oznaczony przez boje żółte przeznaczony jest dla osób umiejących pływać.

Na terenie kąpieliska wybudowano także infrastrukturę przeznaczoną do odpoczynku i różnego rodzaju reakreacji, w tym m.in.: siłownię „pod chmurką” czy mini skatepark. Na terenie obiektu znajduje się również mała gastronomia.

Dla osób przyjeżdżających samochodami wybudowano parkingi – po obu stronach drogi brukowej. Wielu plażowiczów, pomimo oznaczeń i zakazów, zostawia swoje samochody na wałach przeciwpowodziowych. Przypominamy, że parkowanie na wałach jest zabronione i surowo karane przez służby mundurowe.

Zarówno z plaży jak i z całej infrastruktury skorzystać można codziennie – zupełnie bezpłatnie.