Petycja kilkuset mieszkańców Brzegu w obronie „Wozowni”

32

Ponad siedmiuset mieszkańców naszego miasta podpisało się pod petycją w sprawie problemów związanych z funkcjonowaniem bardzo popularnego wśród mieszkańców naszego miasta lokalu „Wozownia” przy ulicy Piastowskiej.


 

Według sygnatariuszy petycji skierowanej do burmistrza Wrębiaka to idealne miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich dla osób w każdym przedziale wiekowym” jest zagrożone przez jednego człowieka – mieszkańca budynku sąsiadującego z lokalem. Według nich prawie na każdej imprezie zdarzają się po dwie, trzy interwencje Policji i to o różnych godzinach. Autorzy listu postulują aby, wzorem Prezydenta Wrocławia, stworzyć strefę rozrywki – miejsce integracji międzypokoleniowej. Poniżej prezentujemy w całości petycję mieszkańców.

 

Brzeg. 16.08.2015r.
Burmistrz Miasta Brzegu

Petycja

W imieniu emerytów i inwalidów – mieszkańców Brzegu zwracamy się do Pana Burmistrza z prośbą o ustosunkowanie się do problemu brzeskiej „Wozowni”.

Janusz Piotrowicz stworzył idealne miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich dla osób w każdym przedziale wiekowym. Tym miejscem jest „Wozownia” przy ulicy Piastowskiej w Brzegu.W okresie letnim, szczególnie w weekendy -niemal wszystkie stoliki są zajęte nie tylko przez mieszkańców Brzegu, ale też mieszkańców pobliskich okolic. Brzeg zaczął w okresie letnim tętnić życiem. Wprawdzie życie to skupia się tylko w „Wozowni”, ale jest już jakaś iskierka do ożywienia miasta, bo po godz. 21 miasto nasze śpi.

Pan Piotrowicz zadbał nie tylko o piękny wystrój lokalu, ale też o smaczne menu. Kuchnia przygotowuje posiłki według tradycyjnych receptur. Można tu świetnie zjeść, wypić schłodzony napój, a także potańczyć. Program, jaki stworzył właściciel „Wozowni” jest bardzo bogaty.

W środy wieczór karaoke, impreza prowadzona przez profesjonalistę. Każdy może poczuć się gwiazdą, sprawdzić swój talent, a może spełnić swoje skryte marzenia? Impreza trwa od godz. 19 22.

W czwartki „Biesiada” występuje zespół „ Apasjonata” + goście. Przy znanych i lubianych piosenkach bawią się wszyscy bez względu na wiek. Wspólne śpiewanie trwa od godz. 19 22. W piątki i soboty w godz. 18 — 24 odbywają się dancingi, a w niedzielę koncerty nie tylko artystów lokalnych, ale zespołów z całej Polski, a także z zagranicy. Wszystkie imprezy oprócz dancingów są bezpłatne. „Wozownia”to lokal otwarty na każdą formę realizacji działań kulturalno – artystycznych, a jego właściciel Janusz Piotrowicz z wielką pasją i zaangażowaniem podchodzi do tego, aby miasto nasze tętniło życiem. Nie bez powodu został ogłoszony „Człowiekiem Roku”, na którego glosowało 20 423 osoby.

Niestety to wspaniałe miejsce rozrywki jest zagrożone przez jednego człowieka – mieszkańca budynku sąsiadującego z „Wozownią” , który nie toleruje budzącego się do życia miasta. Prawie na każdej imprezie zdarzają się po dwie, trzy interwencje Policji i to o różnych godzinach. Interwencje zakłócają nie tylko spokój bywalców lokalu, ale też przysparzają wielu kłopotów właścicielowi. Postępowanie tego „donosiciela” staje się wręcz obsesyjne i może doprowadzić nawet do agresji.

Dlatego w imieniu emerytów i inwalidów mieszkańców Brzegu prosimy Burmistrza o wydanie zezwolenia na prawne uregulowanie w zakresie w/w imprez.

Może przyjmie Pan sugestię wzorem Prezydenta Wrocławia, aby stworzyć strefę rozrywki, miejsce integracji międzypokoleniowej.

W celu poszerzenia kręgu ludzi zainteresowanych problemem postanowiliśmy upublicznić tę petycję w formie listu otwartego na łamach prasy lokalnej.

Jeden z 723 sygnatariuszy listy poparcia
dla działalności Pana Janusza Piotrowicza
– Marek Raczyński