W pucharach zostały nam tylko Brzeg i Lipki

0

Wczoraj rozegrano 1/32 fazę wojewódzkiego Pucharu Polski. Grało 5 drużyn z brzeskiego powiatu, do dalszej fazy awansowały tylko dwa.

Najtrudniejszą przeprawę miała mieć Olimpia Lewin Brzeski i tak też było. Jej rywal – LZS Kup – to przecież finalista poprzedniej edycji. Olimpijczycy do tego musieli grać na jego terenie i polegli po pełnym emocji meczu, po dogrywce 3:5, w regulaminowym czasie gry było 3:3. Wynik spotkania otworzył strzałem z rzutu karnego Kamil Stawecki. Kup strzelił kolejne 3 gole. Kontaktową bramkę dopiero w 73′ minucie strzelił Moczko, a tuż przed końcem, w 88′ minucie do dogrywki doprowadził Stawecki, ponownie wykorzystując „jedenastkę”. Niestety, w dodatkowych 30 minutach gospodarze zdobyli dwie bramki za sprawą Bojara i lewinianie odpadli z rozgrywek.

LZS KUP – OLIMPIA LEWIN BRZ. 5:3 po dogr. (3:3 po 90’minutach)

27′ 0-1 Kamil Stawecki(rz. karny), 36′ 1-1 Damian Sobczak, 45′ 2-1 Łukasz Bojar, 50′ 3-1 Jakub Marcinów, 73′ 3-2 Maciej Moczko, 88′ 3-3 Kamil Stawecki(rz. karny), 113′ 4-3 Łukasz Bojar, 116′ 5-3 Łukasz Bojar

Kamil Stawecki wykorzystał dwa rzuty karne
Kamil Stawecki (Olimpia Lewin) wykorzystał dwa rzuty karne

Nie poradziły sobie również w Oleśnie Starowice. Gospodarze otworzyli wynik w 19′ minucie, ale wydawało się, że starowiczanie mają wszystko pod kontrolą, po wyrównującym trafieniu Szpali w 40’minucie. O losach awansu rozstrzygnęła chyba końcówka I. połowy. W 42′ i 44′ minucie OKS strzelił bowiem dwa gole i odskoczył na prowadzenie 3:1. W II. połowie miejscowi dołożyli jeszcze jedno trafienie w 53’minucie, na co Starowice odpowiedziały tylko golem Olenkiewicza w minutę przed końcem.

OKS OLESNO – LZS STAROWICE 4:2

1:0 Bienias 19′, 1:1 Szpala 40′, 2:1 Jainta 42′, 3:1 Skowronek 44′, 4:1 Jasina 53′, 4:2 Olenkiewicz 89′.

STAROWICE: Kin – Pasiut, Sacha (Kuźniecow 56′), Bernacki, Kubiak (Kruk 56′), Olenkiewicz, Mykita, Semik, Bebas, Łoziński (Stencel 71′), Szpała(Półchłopek 62′). Trener Waldemar Sierakowski

Porażki u siebie doznał GKS. Grodkowianie prowadzili po 45′ minutach 2:1 po golach Schie i Bartosiaka, ale w drugiej źliniczanie strzelili dwie bramki i to oni zagrają w kolejnej rundzie z Piotrówką.

GKS GRODKÓW – ORZEŁ ŹLINICE 2:3

bramki dla GKS-u: Schie i Bartosiak

Nie zawiodła natomiast Stal. Brzeżanie ograli wysoko Rozmierkę 4:0 na ich terenie. Z karnego wynik otworzył Szpak. Potem do siatki Jedności trafiali jeszcze Janeczek i Mendak, i do przerwy było już 3:0 dla Stali. W drugiej połowie Rozmierkę dobił … bramkarz Stali Marcin Raczkowski, który w 80’minucie ustalił wynik na 4:0, wykorzystując „jedenastkę”.

JEDNOŚĆ ROZMIERKA – STAL BRZEG 0:4

bramki dla Stali: Szpak (rz. karny), Janeczek, Mendak i Raczkowski (rz. karny)

Bramkarz Stali Marcin Raczkowski zdobył gola z rzutu karnego

Burza Lipki królem polowania. Nasz zespół odniósł najbardziej okazałe zwycięstwo, jak na ćwierćfinalistę poprzedniej edycji pucharu przystało. W środę Burza mierzyła się z Naprzodem Jemielnica, drużyną z ligi okręgowej. Jeszcze do przerwy było widać, że grają zespoły z tego samego poziomu rozgrywek. W drugiej była to różnica dwóch klas. Gospodarze rozpoczęli spokojnie, już w 3′ minucie stwarzając sobie pierwszą doskonałą do zdobycia gola okazję. Po długim zagraniu ze środka pola, na 10 metrze główkował Kowalik, ale strzał był nieudany. W 20′ minucie piękną zespołową akcję wykończył Drobniak i Burza objęła prowadzenie 1:0. Potem długo gole nie padały. Choć Jemielnica w I. połowie niemal nie zagrażała bramce Wierzby, to już w drugiej kilka razy groźnie zaatakował Niewiem. Szybko zareagował trener Konon. W 60′ minucie zrobił poczwórną zmianę, po której lipianie zdemolowali rywali. W pół godziny strzelili 6 bramek (Damian Michalak x2, Rolka x2, Kowalik, Nesterów), a przy odrobinie wyższej skuteczności mogli nawet i dziesięć.  Burza zasłużenie awansowała do 1/16 wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie jednak czeka ją trudny przeciwnik – Piast Strzelce Opolskie.

BURZA LIPKI – JEDNOŚĆ ROZMIERKA 7:0

1:0 Drobniak 20′; 2:0 D. Michalak 63′; 3:0 D. Michalak 70′; 4:0 Rolka 75′; 5:0 Kowalik 80′; 6:0 Kowalik 83′; 7:0 Rolka 89′.

BURZA LIPKI: Wierzba – Świątkiewicz, Wolański, Krawców, Waligóra (60′ Gawlik) – Żędzianowski, T. Michalak (60′ D. Michalak), Drobniak, Wysocki (60′ Nesterów), Romańczukiewicz (60′ Rolka), Kowalik. Trener Krzysztof Konon

Racławiczki – Pogoń Prudnik 3-4 (2-2, po dogrywce),
Kup – Olimpia Lewin Brzeski 5-3 (3-3, po dogrywce).

Bez gry awansował Start Namysłów, gdyż jego przeciwnik – Leśnica wycofał się z gry.
Wolny los miały: KS Krasiejów, Naprzód Ujazd Niezdrowice i Rybna (wycofana).