Prywatne przedszkole w cenie publicznej placówki?

2

Wiele czynników decyduje o tym, do którego przedszkola posyłamy nasze dzieci. Oprócz kryterium  odległości placówki od naszego domu, bardzo ważną rolę odgrywa cena. Prawdopodobnie dlatego rodzice najczęściej decydują się na publiczne przedszkola.


 

Prywatne punkty przedszkolne wyróżniają się tzw. kameralnymi grupami. Oznacza to, że w grupach znajduje się mniej dzieci, a opiekun może indywidualnie zająć się bardziej wymagającymi juniorami. By konkurować z publicznymi placówkami, te prywatne muszą zadbać o prestiż i zaoferować rodzicom „coś więcej”. Czasami nie wystarczy nawet certyfikat lub wykładzina antyalergiczna.

Obecnie trwa nabór do prywatnego przedszkola „Kolorowy Świat” przy ul. Łokietka w Brzegu. Pozostaje w nim 30 wolnych miejsc, a miesięczne czesne wynosi niewiele więcej  niż w publicznej placówce, bo zamyka się w kwocie 200zł. Takie stawki są możliwe dzięki dofinansowaniu przez Gminę. „Kolorowy Świat” – to również alternatywa dla rodziców, których dziecko nie dostało się publicznego przedszkola.

– Jest uchwała Rady Miejskiej, która ustala warunki, na jakich przekazywane są środki do niepublicznych przedszkoli. Podmiot otrzymuje dofinansowanie i dzięki temu może oferować preferencyjne ceny – wyjaśnia Tomasz Witkowski, wiceburmistrz Brzegu.

– Nasze przedszkole spełnia wszystkie wymogi sanitarne i przeciwpożarowe. Dzieci mogą pozostawać w naszej placówce od godziny 7:00 do 17:00, ale opcjonalnie dostosujemy się zakresu godzin wyznaczonych przez rodzica. Mamy zindywidualizowany program nauczania dla dzieci od 2,5 do 5 lat. Posiadamy profesjonalną kadrę, która na życzenie rodzica poprowadzi zajęcia dodatkowe – mówi Urszula Tymków, dyrektor Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Kolorowy Świat” w Brzegu.

Założycielem przedszkola jest firma Fenix Group Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Od 01.09.2015r.  oferuje odpłatną usługę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci od 2,5 do 5 lat z terenu gminy Brzeg.  Zgłoszenia dzieci można kierować na adres punktu przedszkolnego: 49-300 Brzeg, ul. Łokietka 26, kontakt telefoniczny  609-496-171.

przedszkole brzeg24 1