Brzeg w budowie. Miasto szykuje kolejne inwestycje

0

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z urzędnikami miejskimi, sprawdzał stan zaawansowania obecnych prac drogowych. Gotowe są już jezdnie na osiedlu Tivoli. Intensywne roboty trwają na ulicach: Garbarskiej, Reja i Toruńskiej.


 

W związku z budową nowych ulic na Tivoli, w obrębie nowych dróg, została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Ulica Lompy została zamknięta dla ruchu. Wjazd do szkoły odbywa się tylko od strony nowego osiedla i ulicy Słonecznej.

– Na Tivoli powstały dwie nowe ulice: Czereśniowa i Wiśniowa. Natomiast dwie kolejne zostały przedłużone o dodatkowe odcinki. Chodzi o ulicę Lompy i Słoneczną. Wykonaliśmy też parking dla szkoły i mieszkańców oraz m.in. rondo zapewniające bezpieczną organizację ruchu w tej części osiedla – wylicza Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

W przyszłości, na terenach od ulicy Lompy do Wrocławskiej, planowana jest budowa kolejnych dróg. Na razie trwają tam prace wodo-kanalizacyjne.

Burmistrz sprawdzał stan remontów na ulicy Garbarskiej (wykonywany jest tam ostatni fragment drogi do ulicy Nadodrzańskiej) oraz na Toruńskiej i Reja. W przypadku Garbarskiej, prace zakończą się jeszcze we wrześniu. Natomiast na Toruńskiej roboty przebiegają zgodnie z planem i mają zostać ukończone w połowie października. Oprócz jezdni, budowane jest odwodnienie, chodnik i oświetlenie.

– Natomiast na Reja wykonywany jest pierwszy odcinek prac, od skrzyżowania z Kamienną do ulicy Kapucyńskiej. Ukończenie tego fragmentu drogi, zapewni możliwość uruchomienia przejazdu ulicą Kapucyńską. Trzeba pamiętać, że prace musimy prowadzić w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu komplikować funkcjonowanie znajdujących się w tym rejonie punktów handlowych. Dlatego inwestycja jest podzielona na etapy i sukcesywnie będziemy prowadzić ją w kierunku Rynku  – dodaje Jerzy Wrębiak.

Burmistrz przypomniał, że wykonawca tego remontu został poinformowany o konieczności zachowania w jezdni kamienia upamiętniającego historię związaną z królem pruskim Fryderykiem II. Znajduje się on na fragmencie dojazdowym ulicy Reja do Rynku.

Warto dodać, że władze miasta przygotowują kolejną inwestycję drogową, która będzie realizowana jeszcze w tym roku. Chodzi o ulicę Topolową, na osiedlu w rejonie ulicy Konopnickiej. Przetarg na wyłonienie wykonawcy jest już ogłoszony a jego wyniki będą znane jeszcze we wrześniu. Osobną inwestycją, gdzie Gmina Brzeg jest współfinansującym partnerem przedsięwzięcia (drugim jest Powiat Brzeski – administrator ulicy), jest remont chodnika wzdłuż ulicy Piastowskiej. Tam prace wykonywane są na bieżąco, a po ich zakończeniu planowane jest nasadzenie drzew.

Informacja UM w Brzegu