Starcie zasłużonych

0
1_crop__Kopiowanie_.JPG

 

2 lipca (sobota) o godzinie 16.00, na Stadionie Miejskim w Brzegu, w towarzyskim meczu spotkały się dwie ekipy byłych brzeskich juniorów.

W 1996 roku młodzieżowa drużyna Stali, prowadzona przez Jerzego Wrębiaka wygrała I. ligę opolską i awansowała do nieistniejącej już, Ligi Międzywojewódzkiej. Popularnie nazywana"eM-ką" liga była najwyższym szczeblem rozgrywek w kraju. Przez 3 lata kibice w Brzegu mogli oglądać na co dzień w akcji takie zespoły, jak Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, GKS Katowice, czy Zagłębie Sosnowiec. Rok po spadku brzeżan do I. ligi opolskiej, "eM-ka" została rozwiązana.

Choć w I. lidze opolskiej rywale nie byli już tak wymagający, Stal w walce o awans do dalszych gier ustępowała zespołom z Opola, Zdzieszowic, czy Namysłowa. Dopiero w 2004 roku Bartosz Kowalski zmontował drużynę, która wywalczyła mistrzostwo i w nagrodę dwumecz z Koroną Kielce (przegrany 4:6) w ćwierćfinale MP.

Teraz, gdy po 7 latach posuchy, juniorzy Stali Brzeg znów wygrali I. ligę opolską, pojawił się pomysł rozegrania meczu pomiędzy byłymi juniorami z "eM-ki", a mistrzami Opolszczyzny z 2004 roku. Ci drudzy nie zawiedli i stawili się niemal w pełnym składzie, jak sprzed 7 lat. Co do tych pierwszych, to nie zdołali nawet sklecić gołej jedenastki. Musieli więc posiłkować się pomocą zaproszonych gości. I tak, w bramce stanął Mirsoław Boczarski, w pomocy zagrał jego syn Paweł, w obronie organizator spotkania – Ryszard Dzwonek, a całość domknął trener Jerzy Wrębiak. Wlaśnie Jerzy Wrębiak okazał się bohaterem sobotniego meczu – Jerzy Wrębiak. W pierwszej połowie skompletował klasycznego hat-tricka, czym w głównej mierze zapewnił juniorom "eM-ki" wygraną 5:3. Pozostałe gole dla starszych strzelili: Ryszard Dominik i Zbigniew Marzec. Dla drużyny Bartosza Kowalskiego punktowali: Stefan Karnatowski, Łukasz Żurad i Andrzej Wróbel.

 

MISTRZOWIE OPOLSZCZYZNY ‚2004: TOMASZ PLUTARSKI – ROBERT KURTYKA, BARTOSZ SIERAKOWSKI, DAMIAN DZIURA, ANDRZEJ WRÓBEL 1, ŁUKASZ BONAR, TOMASZ RACZYŃSKI, ŁUKASZ SZPAK, STEFAN KARNATOWSKI 1, JANUSZ FABIJANIAK, MATEUSZ POSYNIAK, ŁUKASZ ŻURAD 1, PAWEŁ KWIATKOWSKI. TRENER BARTOSZ KOWALSKI

 

REPREZENTACJA BYŁYCH GRACZY LIGI MIĘDZYWOJEWÓDZKIEJ: MIROSŁAW BOCZARSKI – RYSZARD DZWONEK, TOMASZ DROBNIAK, ŁUKASZ FOMICZ, RYSZARD DOMINIK, ZBIGNIEW MARZEC, PAWEŁ BOCZARSKI, JERZY WRĘBIAK, ŁUKASZ ŻĘDZIANOWSKI, RADOSŁAW NAREWSKI. TRENER JERZY WRĘBIAK