Liga Okręgowa, grupa I – Rabanda, Rabanda, Rabanda, Rabanda

0

Brzescy piłkarze zrehabilitowali się po porażce w Przyworach, wygrywając pewnie z Małąpanwią Ozimek 4:0 i pokazując przy okazji dobrą grę w drugiej połowie. Popis strzelecki dał Tomasz Rabanda, który zdobył wszystkie cztery bramki.

Wszystkie bramki padły po przerwie. Pierwsza, bezbramkowa cześć meczu była bezbarwnym widowiskiem. Pierwszy strzał na bramkę miał miejsce dopiero w 20. minucie, kiedy to na bramkę gości strzelał głową Mateusz Błaszczyk. Przed przerwą podopieczni Janusza Korcali mieli jeszcze kilka szans na objęcie prowadzenia, ale ani Tomasz Rabanda, ani Mariusz Świtoń, ani też Marcin Banowicz nie wykorzystali okazji, które przed nimi stanęły.

Po przerwie obraz gry szybko się zmienił. Już po pięciu minutach gry brzeżanie przeprowadzili kontratak. Marek Zagórski zagrał piłkę do Tomasza Rabandy, który po chwili znalazł się sam przed bramkarzem rywala i posłał piłkę do bramki między jego nogami. Gol kapitana Piasta dodał całemu zespołowi skrzydeł i ataki brzeżan raz za razem zagrażały bramce zespołu z Ozimka. W 58. minucie Mariusz Świtoń będąc w polu karnym umiejętnie pozwolił się sfaulować rywalowi i sędziemu nie pozostało nic innego jak podyktować rzut karny. Do piłki podszedł nie kto inny jak Tomasz Rabanda i w stylu Antonina Panenki z Euro w 1976 roku, lekko podcinając piłkę, zdobył drugiego gola. To jeszcze nie był koniec "strzelaniny". W 76. minucie na boisku pojawił się Bartosz Sierakowski i pierwsze co zrobił to udał się do narożnika boiska, by wykonać rzut rożny. Po jego dośrodkowaniu piłka trafiła na głowę Tomasza Rabandy, który po chwili mógł się cieszyć z klasycznego hat tricka. Między bramkami Piasta goście kilkakrotnie próbowali zdobyć honorowe trafienie, ale dobrze spisywali się brzescy obrońcy oraz Kamil Smuga, który bronił wszystkie strzały. W 81. minucie gospodarze postawili kropkę nad "i". Tym razem podającym był Bartosz Kruk, a Tomasza Rabanda, zdobył swoją druga bramkę po strzale głową, a czwartą w całym meczu. Jeszcze przed końcem spotkania, w 83. minucie jeden z zawodników z Ozimka, po faulu na Pawle Boczarskim, został ukarany czerwoną kartką.

RD

Piast Brzeg – Małapanew Ozimek 4:0 (0:0)
1:0 – Tomasz Rabanda (50); 2:0 – Tomasz Rabanda (58, karny); 3:0 – Tomasz Rabanda (77); 4:0 – Tomasz Rabanda (81)
Piast: Kamil Smuga – Artur Adasik, Piotr Grzyb (83, Zenon Białek), Marek Zagórski, Mateusz Błaszczyk, Mariusz Świtoń, Janusz Fabijaniak, Bartosz Kruk (83, Marcin Kucharski), Paweł Boczarski, Marcin Banowicz (76, Bartosz Sierakowski), Tomasz Rabanda; trener Janusz Korcala