Śląsk Wrocław reaktywacja

0
7__Kopiowanie_.JPG

Po świetnym początku i dwóch wygranych naszych drużyn na inaugurację ligi, w drugiej kolejce Orlik i Olimp stanęły naprzeciw zespołów z Dolnego Śląska.

Brzeżanie grali u siebie z Żagwią Dzierżoniów. Fatalny początek ustawił przebieg spotkania. Przez pierwszy kwadrans gospodarze rzucili tylko 1. bramkę. Orlik przegrywał 1:7, ale nieudane roszady składem trenera gości sprawiły, że do szatni miejscowi schodzili z nadziejami na końcowy sukces. W drugiej części Żagiew nie pozwalała gospodarzom zbliżyć się na bliższy, niż trzy bramkowy dystans. W jej szeregach błyszczał Krężel, który rzucił aż 6 goli. W Orliku po 5. bramek zdobyli Sendra i Galar. Nie ustrzegło to jednak brzeżan od porażki 21:28.

Spotkanie Olimpu było wielkim wydarzeniem sportowym. Reaktywowany zespół Śląska Wrocław gościł w hali Orbita ponad 2000 kibiców. To z pewnością drugoligowy rekord. Dodatkowo wsparcie wrocławskiej drużynie dał reprezentant Polski Karol Bielecki, który niespodziewanie zjawił się na trybunach. Grodkowianie pokazali się z dobrej strony, bo nie ulękli się takiej publiki i przez większość meczu toczyli wyrównany bój z gospodarzami. Po 3. minutach drużyna Piotra Mieszkowskiego wyszła na prowadzenie 3:2. 10. minut później Olimp nadal prowadził 5:4. W 15. minucie na tablicy widniał remis 5:5. Śląsk zdołał raz odskoczyć na 3-bramkową przewagę, ale tę szybko zniwelował grodkowski zespół, schodząc na przerwę przy wyniku 9:10. W 45. minucie faworyzowani wrocławianie wygrywali tylko 15:14 i wtedy skończył się mecz dla grodkowian. Rzucili tylko 2. bramki, podczas gdy Śląsk trafił do siatki Olimpu aż 11 razy. Świetne 45. minut w wykonaniu Olimpu zostało zmazane przez fatalny ostatni kwadrans. Wrocławian do zwycięstwa poprowadził Daniel Grobelny – zdobywca 10. goli. W Olimpie najlepszym strzelcem był Tomasz Biernat – 4. bramki.

ORLIK BRZEG  – ŻAGIEW DZIERŻONIÓW 21:28 (8:12)

ORLIK: GOŁĘBIEWSKI, SOBCZYK – SENDRA 5,GALAR 5,WRÓBEL 3,ORZYCKI 3,WŁODEK 2,KRAWCZYK 2,BETKA 1, DANIEL, ADWENT, WOROBIEC, CUPER, PODGÓRSKI, KRYSIENIEL. TRENER M. STEFANISZYN

ŚLĄSK WROCŁAW – OLIMP GRODKÓW 26:16 (10:9)

OLIMP: WOLAK, RYŻKA – TOMASZ BIERNAT 4, DZIURGOT 3, JUŚCIŃSKI 3, PAWEŁ BIERNAT 2, SMOLIŃSKI 1, CHMIEL 1, KOSZYK 1, MATEUSZ KOLANKO 1, BIAŁOŻYT, SEBASTIAN KOLANKO, WÓJTOWICZ, ZAWADZKI, GÓRNY. TRENER P. MIESZKOWSKI