Brzeski Teatr Tańca BCK: Dzisiaj premiera!

6

Już dzisiaj (piątek 30.10.2015) Brzeski Teatr Tańca BCK wystawi swój pierwszy w historii spektakl, pt. „Szkiełko i oko”. Premiera odbędzie się na Dużej Scenie BCK o godzinie 18:00.


Brzeski Teatr Tańca – na razie jako grupa i sekcja Brzeskiego Centrum Kultury, został założony z inicjatywy instruktora BCK – Łukasza Oskara Michalaka. Michalak studiował taniec w poznańskiej Wyższej Szkole Umiejętności Społecznej oraz ma na swoim koncie współpracę i udział w spektaklach m.in. Kieleckiego Teatru Tańca oraz Izraelskiej Opery w Tel Avivie. Odpowiedzialny jest także za reżyserię, choreografię i wymiar artystyczny spektaklu pt. „Szkiełko i oko” – pierwszego spektaklu Brzeskiego Teatru Tańca, który już niebawem, tj. 30 października, będzie miał swoją premierę w BCK.
Pomysł na założenie teatru tańca w Brzegu – moim rodzinnym mieście – chodził mi po głowie od zawsze. To jedno z moich największych marzeń. W tym roku udało mi się zebrać grupę młodzieży interesującej się tańcem współczesnym. Otrzymaliśmy „zielone światło” od dyrektora BCK – Jacka Ochmańskiego i efekty naszej pracy będzie można zobaczyć już 30 października na Dużej Scenie. Będzie to coś zupełnie nowego i mam nadzieję, że przypadnie do gustu brzeskiej publiczności – powiedział Michalak.

Spektakl „Szkiełko i oko”, który nie bez znaczenia swoją premierę ma w dniu, w którym zwykle w BCK odbywały się koncerty zaduszkowe, to połączenie wizualizacji, ruchu, wokalu i tańca. Wykorzystane zostaną obrazy nieżyjących, polskich malarzy, które zaprezentowane w różnoraki sposób i w różnych płaszczyznach stanowić będą główną treść spektaklu. Widzowie będą mieli okazję wyruszyć w artystyczną podróż do głowy człowieka-artysty, która to podróż będzie okazją do wspomnień, poznania źródeł natchnienia i zobaczenia wyjątkowo nierzeczywistych sytuacji scenicznych. Oprócz młodych adeptów sztuki tanecznej – tancerzy Brzeskiego Teatru Tańca BCK, w spektaklu zaprezentują się także brzeskie wokalistki – Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk, Karolina Dorociak oraz Elżbieta Łoboda. Gościnnie też zatańczy grupa Groove Moves, a także Natalia Szczepaniak i Paulina Rutowicz.

Projekt Brzeskiego Teatru Tańca BCK to poza zajęciami tanecznymi dla dorosłych, zupełnie nowa – taneczna – propozycja BCK. Mam nadzieję, że się przyjmie i będzie lubiana przez widzów. Premiera spektaklu „Szkiełko i oko” Brzeskiego Teatru Tańca przy BCK odbędzie się już w piątek 30 października na naszej scenie. W ogóle jesień zapowiada się bardzo ciekawie i w najbliższych dniach i tygodniach odbędzie się u nas wiele ciekawych imprez – zachęcam do śledzenia naszej strony internetowej i facebooka – powiedział Jacek Ochmański, dyrektor BCK.

Poniżej kilka zdjęć z próby generalnej spektaklu „Szkiełko i oko”