17 tys. za jeden telefon

0
policja.jpg

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była kradzież, jakiej dokonano w czwartek 9 lutego w Brzegu. Kobieta podająca się za siostrzenicę, w rozmowie telefonicznej wprowadziła w błąd pokrzywdzoną, w wyniku czego ta przelała na konto oszustki prawie 17 tyś. zł.   Więcej w osobnym artykule.

DO KOŚCIOŁA PO RYNNY          
We wtorek 7 lutego, w Lewinie Brzeskim na ul. Wojska Polskiego, sprawca wykorzystując brak osób postronnych w godzinach nocnych z kościoła skradł rynny miedziane. Pokrzywdzony straty poniesione w wyniku tego zdarzenia wycenił  na kwotę 8 tyś. zł.  Funkcjonariusze ustalają sprawcę tego zdarzenia.
! Do raju nie wejdzie.
ATAK WANDALA
Tego samego dnia, w Brzegu na ul. Robotniczej,  sprawca działając z bliżej nieokreślonych pobudek wybił tylną szybę w zaparkowanym samochodzie osobowym.  Pokrzywdzony  straty poniesione w wyniku tego zdarzenia wycenił na kwotę 1,7 tyś. zł.  Funkcjonariusze ustalają sprawcę tego zdarzenia.
! Pewnie ma taką samą na zbyciu.
LISTA PRZEBOJÓW PIJANYCH KIEROWCÓW
Od 6 do 12 lutego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i komisariatów w Lewinie Brzeskim oraz Grodkowie, zatrzymali 1 nietrzeźwego  kierującego samochodem oraz 2 kierujących rowerami.  Rekordzista 53–letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który kierował rowerem miał we krwi 2,20 promila alkoholu.     
Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości alkoholowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.