Weekendowy Informator Imprezowy 06-08.11.2015

0

Kolejny weekend „za pasem”. Pogoda na zewnątrz jest typowa dla polskiej złotej jesieni, dlatego warto wykorzystać ostatnie promienie jesiennego słońca na spacery i różnego rodzaju aktywności rekreacyjne. Wieczorami zaś warto wybrać się na koncert lub imprezę. Przedstawiamy nasz cotygodniowy Weekendowy Informator Imprezowy 06-08.11.2015.


W piątkowe popołudnie warto zajrzeć do Brzeskiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się Festiwal filmowy „Polski Szlak Taśmy Filmowej 2015”. W części konkursowej zaprezentowanych zostanie 8 filmików prezentujących miasto Brzeg – motyw przewodni festiwalu. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00 na Dużej Scenie BCK. Wstęp wolny.

W sobotę 07.11.2015 również w BCK odbędzie się Koncert Wiedeński, w ramach którego usłyszeć będzie można największe przeboje Johanna Straussa, najpiękniejsze arie i duety z operetek wiedeńskich, tj. „Zemsta nietoperza”, „Księżniczka Czardasza”, „Wesoła wdówka”, itp. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00. Bilety nabyć można w Punkcie Informacji Turystycznej w Brzegu.

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, zaprasza z kolei na koncert muzyki sakralnej i rozrywkowej w wykonaniu chóru Sanctus Andreus z Bielan Wrocławskich. Koncert odbędzie się w sobotę 07.11.2015 o godzinie 18:00. Chór zaprezentuje utwory sakralne i rozrywkowej. W I części – sakralnej, usłyszeć będzie można takie utwory jak: Kto szuka Cię, Pieśń – wiersz Jana Kochanowskiego, Bogurodzica, Pater Noster, Ave Maria, Ave Maris Stella i Angelus Domini. W części drugiej – rozrywkowej, nie zabraknie z kolei, takich utworów jak: When I fall in love, Moon River, Michelle, Deszcz oraz Umówiłem się z nią na dziewiątą. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W sobotę również swoje 7. urodziny obchodzić będzie Niezależny Ośrodek Kultury Herbaciarnia. Z tej okazji o godz. 20:00 wyprawia zatem specjalną – urodzinową imprezę. Dla wszystkich gości przygotowano tort, lampkę szampana oraz specjalny poczęstunek. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lewinie Brzeskim z kolei, 7 listopada – w sobotę zaprasza na Biesiadę Kresową. Impreza jest biletowana i rozpocznie się o godzinie 18:00. W programie znalazły się występy artystyczne takie jak: „Paka Buziaka” z Jeleniej Góry, koncert Małgorzaty Kulińskiej pn. „Sami swoi” z Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, a na tradycyjnej „pohulance” zagra Kapela Podwórkowa „Lewiniacy”.

Sobotni wieczór będzie można także muzycznie spędzić w Starej Karczmie w Brzegu. W ramach imprezy pod nazwą „Zaduszki Bluesowe” zagra tam bowiem zespół JEJ BAND w składzie: Ewa Siemaszko (wokal, gitara), Jan Grajewski (gitara) oraz Jan Mozolewski (harmonijka). Komu blues w duszy gra koniecznie musi się pojawić tego dnia w Starej Karczmie.

Szczegóły imprez na plakatach: