Paweł Grabowski walczy w Sejmie RP o wały przeciwpowodziowe i drugą przeprawę mostową w Brzegu [video]

1

Od wielu lat, nasze miasto czeka na zabezpieczenie przeciwpowodziowe oraz drugą przeprawę mostową. Jednak nadal obie inwestycje, tak potrzebne naszemu regionowi, nie są zrealizowane. W trakcie kampanii wyborczej do Sejmu RP, niektórzy kandydaci obiecywali swoją pomoc w realizacji obu zadań, ale nie Paweł Grabowski.


„Podczas kampanii nie poruszałem tego tematu, bo uważam, że posługiwanie się takimi postulatami jest nie fair wobec wyborców, ale jeśli chodzi o poprawę infrastruktury czy podnoszenie jakości życia mieszkańców, to są to sprawy najważniejsze” – mówił tuż po wyborach świeżo upieczony poseł z formacji Kukiz’15 w wywiadzie dla Panoramy i portalu brzeg24.pl.

18 listopada br., podczas swojego wystąpienia w sejmie Paweł Grabowski potwierdził, że już jako poseł będzie upominał się o to, co dla naszego miasta i całego powiatu jest najważniejsze. Poniżej publikujemy materiał wideo oraz stenogram z przemówienia.

„Szanowna Pani Marszałek! Panie Premierze! Wysoka Izbo! W związku z tym, że nie ma pani premier tutaj z nami, na wstępie proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania pisemnie.

Chciałbym zapytać o pierwszą kwestię, o program budowy dróg krajowych i autostrad przedstawiony przez pani poprzedniczkę. Czy zamierza pani kontynuować realizację tego programu, a jeśli tak, to czy możemy – my, mieszkańcy Opolszczyzny, mieszkańcy powiatu brzeskiego – liczyć na dokonanie korekty w tym programie i uwzględnienie w nim budowy drugiej przeprawy mostowej w mieście Brzeg? Jest to punkt istotny o tyle, że obecnie w Brzegu jest jedna przeprawa mostowa. Jest ona niefortunnie zlokalizowana, w zasadzie droga krajowa przebiega przez starówkę ponad 700-letniego miasta. W związku z tym mam właśnie pierwsze pytanie: Czy można liczyć na korektę tego planu budowy dróg krajowych i autostrad, tak aby została zbudowana druga przeprawa mostowa?

Drugie pytanie. Chodzi o to, aby pani premier określiła, jaki jest priorytet dla jej rządu, priorytet dla budowy, dla modernizacji i stworzenia zabezpieczenia przeciwpowodziowego. W naszym powiecie dużym problemem jest właśnie kwestia wałów przeciwpowodziowych, które uniemożliwiają mieszkańcom normalne funkcjonowanie, a co za tym idzie, uniemożliwiają również to, co pani premier określiła jako fundament, czyli rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. Wobec tego zwracam uwagę na te dwie kwestie (Dzwonek) i bardzo proszę o pisemną odpowiedź na pytania. Dziękuję bardzo. (Oklaski)”