Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta „Tama” podsumowuje rok działalności

0

Bycie abstynentem może budzić w naszym społeczeństwie wiele kontrowersji. Wielu ludzi uważa, że życie na trzeźwo jest nudne.  Bal sylwestrowy, zabawa taneczna lub impreza okolicznościowa? Człowiek lepiej się bawi po „kielichu”. Nic bardziej mylnego – uważa Kamil Młodzianowski, prezes BSA TAMA – na trzeźwo można bawić się naprawdę świetnie i przede wszystkim zdrowo .


Podsumowując  działalność stowarzyszenia w 2015 roku, społeczność brzeskiej „Tamy” chce pokazać bogatą ofertę, która jest skierowana do wszystkich osób z problemami alkoholowymi. Prezes stowarzyszenia Kamil Młodzianowski, opowiada, krok po kroku, o imprezach, jakie udało się zorganizować w mijającym roku.

OD KARNAWAŁU DO WIELKANOCY
Na początku roku zorganizowaliśmy bal karnawałowy, a dwa tygodnie później bawiliśmy się na balu walentynkowym. Oprócz członków ‘Tamy”, gościliśmy również zaprzyjaźnionych abstynentów z okolicznych klubów m.in. z Wrocławia, Oławy, Jelcza-Laskowic i Strzelina. Pamiętając o naszych wspaniałych kobietach, zorganizowaliśmy imprezę z okazji Dnia Kobiet. Zwieńczeniem tego święta był wspólny wypad do kina. Kolejną okazją, by świetnie spędzić czas, było spotkanie wielkanocne, podczas którego wspólnie z naszymi dziećmi przygotowaliśmy ozdoby świąteczne.

BIESIADY I AKCJE SPOŁECZNE
Widząc ogromne zainteresowanie naszymi zabawami tanecznymi, mieliśmy przyjemność zorganizować „Ognisko” połączone z zabawą w klimacie wiejskim. Jedną z atrakcji była przejażdżka na przyczepie pełnej siana. Ale „Tama” to nie tylko rozrywka. Na co dzień stowarzyszenie zajmuje się problemami społecznymi – związanymi głównie ze spożywaniem alkoholu. Wspólnie z policją prezentowaliśmy alkogogle w ramach naszej kampanii społecznej, zwracającej uwagę na problem pijanych rowerzystów „Trzeźwy na rowerze – Odpowiedzialny na drodze”. Pamiętając o najmłodszych, z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy wspólny wyjazd do „Energylandii ” (red. jeden z największych parków rozrywki w Polsce). Kolejną okazją do zabawy była 21. rocznica istnienia naszego stowarzyszenia. Wspólnie bawiliśmy się do późna, a następnego dnia  wybraliśmy się do kina. Gościliśmy również na „Brzeskiej Dyskotece”, korzystając z zaproszenia Anny Głogowskiej.

KARAOKE I MIKOŁAJKI
Po sezonie wakacyjnym przyszła pora na kolejne wspólne ognisko z niezwykłą atrakcją, jaką była ekstremalna przejażdżka QUADEM. Następnie pojawił się pomysł zorganizowania cyklu imprez pn. „Brzeskie Karaoke”. Przy aprobacie dyrektora BCK-u Jacka Ochmańskiego,  wspólnie, każdego miesiąca organizujemy konkurs, w którym każdy finalista otrzymuje niezwykłe nagrody od naszych sponsorów. Ale to nie koniec, bo oprócz tego zwycięzcy poszczególnych edycji dostają „przepustkę” do wielkiego finału, który odbędzie się w ramach Dni Księstwa Brzeskiego. Mikołajki z Tamą, to już kolejna okazja do wspólnej zabawy.

NA CO DZIEŃ
Przy stowarzyszeniu działa Klub Kibica. Na wszystkich fanów sportu czeka kawiarenka abstynencka. Prowadzimy również świetlicę dla dzieci. Jest ona dostępna bezpłatnie dla każdego, kto uczęszcza na terapię lub bierze udział w spotkaniach grupy samopomocowej i nie ma z kim zostawić swoich pociech. W siedzibie stowarzyszenia można zorganizować  urodziny, imieniny, wieczór kawalerski lub panieński, a nawet rocznicę trzeźwości.  Prowadzimy bezpłatne dyżury kryzysowe, codziennie od 18:00 do 20:00 czekamy na wszystkich dotkniętych problemami alkoholowymi.

Obecnie trwają przygotowania do imprezy sylwestrowej. Będzie to kolejna okazja do świetnej zabawy podsumowującej rok 2015. – Korzystając z okazji, chciałbym podziękować władzom miasta oraz wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe, bez którego nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak wielu imprez. Dziękuję wszystkim członkom stowarzyszenia, którzy pracowali w ramach wolontariatu na nasz wspólny sukces. Za współpracę dziękujemy również: Annie Głogowskiej, Oskarowi Michalakowi, Jackowi Ochmańskiemu, Romanowi Ciszewskiemu, Bogusławie Baczyńskiej  Elżbiecie Gawryjołek i Fundacji Rozwój. Wszystkich dotkniętych problemami zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Pamiętajcie – Nie jesteście sami! My jesteśmy z Wami! – mówi z wielkim zaangażowaniem w niesienie pomocy Kamil Młodzianowski.