Weekendowy – Świąteczny – Informator Imprezowy 24-27.12.2015

0

Świąteczna bieganina powoli się kończy, a zaczyna laba i biesiadowanie. W bożonarodzeniowy weekend oprócz tradycyjnego spędzania czasu z rodziną przy stole, spora część z nas spotka się także z przyjaciółmi. Przedstawiamy nasz świąteczny Weekendowy Informator Imprezowy 24-27.12.2015.


 

W Wigilię po tradycyjnej, rodzinnej wieczerzy sporo osób wybiera się na Pasterkę. Nazwa tej bożonarodzeniowej Mszy Świętej nabrała w ostatnich latach zupełnie nowego znaczenia, szczególnie wśród młodzieży i studentów. Pasterką bowiem nazywają wieczorne-nocne spotkanie z przyjaciółmi i zamiast do kościoła, wybierają się do barów, restauracji i knajp.

Jak się okazuje trend ten jest również niezwykle popularny w Brzegu. Udało nam się ustalić, że np. w brzeskiej „Parkowej” (pub w piwnicy) większość stolików na wigilijny wieczór została zarezerwowana już kilka tygodni temu. Specjalne – świąteczne imprezy szykują też brzeskie kluby.

Pub Semafor w okresie świątecznym czynny będzie w Wigilię od 22:00, a w pierwszy i drugi dzień świąt od godziny 18:00. Brzeska „Stara Karczma” z kolei czynna będzie w Wigilię oraz w drugi dzień świąt. W pierwszy dzień świąt lokal będzie nieczynny.

Wspomniana wcześniej „Parkowa” i „Pub 1881” (piwnica „Parkowej”) czynne będą w Wigilię od godz. 22:00 (tylko „Pub 1881”, restauracja nieczynna), w pierwszy dzień świąt od godziny 19:00 (tylko „Pub 1881”, restauracja nieczynna) oraz w drugi dzień świąt od godziny 17:00 (Restauracja) oraz od godz. 19:00 („Pub 1881”).

Klub Euphoria zorganizuje dwie imprezy. W pierwszy dzień świąt odbędzie się tam dyskoteka pod nazwą „X-mas Party” – start godz. 20:00, wstęp: 15zł. W drugi dzień świąt Euphoria zaprasza na „Świąteczną sobotę”, która również rozpocznie się o godzinie 20:00, wstęp: 15zł. Muzykę serwować będą DJe z wrocławskiego klubu „Domówka” – DJ Bark oraz DJ Fudzis. Wstęp do Euphorii mają osoby, które ukończyły 21 lat.

Brzeska „Wozownia” w niedzielę 27.12.2015 zaprasza na koncert polskich kolęd w wykonaniu Małgorzaty Kalińskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00, wstęp wolny.

Jeśli chcesz, aby Twoja impreza znalazła się w naszym Weekendowym Informatorze Kulturalnym, napisz do nas na kultura@brzeg24.pl

Redakcja działu Kultury portalu www.brzeg24.pl składa najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech ten czas będzie okazją do odpoczynku, spotkania z przyjaciółmi i rodziną, beztroskiej zabawy i chwilą na oddech od codziennych obowiązków. Wesołych Świąt!!!