Bal Charytatywny w Brzegu – to już tradycja [galeria zdjęć]

1

Już po raz 16. w Brzegu odbył się Bal Charytatywny organizowany przez Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej i Oddział Rejonowy PCK w Brzegu. Ponad 170 osób bawiło się w Sali Stropowej brzeskiego ratusza, gdzie głównym celem była zbiórka pieniędzy dla osób najbardziej potrzebujących.


 

– Po raz 16. organizujemy bal charytatywny, gdzie poprzez licytację różnych przedmiotów próbujemy zdobyć pieniądze na pomoc dla ludzi, którzy najbardziej tego potrzebują. Od samego początku współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który wskazuje najuboższe rodziny, a my przeznaczamy zebrane pieniądze na to, aby przygotować dla nich paczkę świąteczną lub dofinansować wypoczynek letni dla dzieci – mówi Cecylia Zdebik, przewodnicząca Towarzystwa Rozwoju Ziemi Brzeskiej.

Cecylia Zdebik

Wśród zebranych gości byli członkowie TRZB, radni miejscy, oficjele instytucji samorządowych i parlamentarnych. Poseł Paweł Grabowski przywiózł ze sobą kilka ciekawych gadżetów. Czapeczka Liroy’a, w której muzyk rozpoczynał karierę, czy dedykowane płyty Pawła Kukiza na pewno były „rodzynkami” wśród przedmiotów przeznaczonych do licytacji.

– Ciekawa inicjatywa. Jestem pierwszy raz na tym balu i prawdę mówiąc nie wiedziałem, że tego typu bale odbywają się w Brzegu. Jeśli wszystkie zebrane pieniądze z licytacji są przeznaczane na młodzież, organizację turnusów, czy też na konkretną pomoc dla rodzin, to jestem za tym – mówi Paweł Grabowski, poseł ruchu  Kukiz’15. – Przywiozłem ze sobą trzy upominki na licytację: czapkę White Sox z autografem Liroy’a, która jest dość specyficzna, bo w takiej czapce Piotr Marzec rozpoczynał swoją wielką karierę w 1995 roku. Dodatkowo są też dwie płyty z muzyką Pawła Kukiza – wylicza parlamentarzysta z Brzegu.

Paweł Grabowski

Świetną atmosferę na balu charytatywnym i jego szczytny cel podkreślał również Robert Karlikowski, radny miejski i członek TRZB –Imprezy charytatywne postrzegam bardzo pozytywne. Zebrane środki finansowe w całości trafiają do osób najuboższych. Wszyscy jesteśmy tu po to, aby do potrzebujących rodzin trafiły paczki świąteczne, czy też dofinansowania wypoczynku dla dzieci.

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z Balu Charytatywnego 2016