Skarbet Cup – 1000 bramek podczas piłkarskiego turnieju!

0

16 drużyn, 144 zawodników z 3 województw, 56 rozegranych meczy i aż 1000 strzelonych goli. Tak przedstawia się w liczbach II edycja piłkarskiego turnieju Skarbet Cup, który został rozegrany w sobotę (20.02) na hali sportowej w Przylesiu.


 

Mecze odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: U-8 i U-10. Grano równolegle na dwóch boiskach otoczonych bandami, 3v3 bez bramkarza i strzelano do 4 małych bramek.

– Skarbet Cup to jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w powiecie brzeskim. W tym roku rywalizowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych, w których wzięło udział łącznie aż 144 zawodników z 3 województw – mówi Marek Zagórski, manager szkółki piłkarskiej Football Academy Olszanka.

Poza gospodarzem zawodów – drużyną Football Academy Olszanka – w turnieju wystąpiły drużyny z Brzegu, Skarbimierza, Wrocławia, Opola, Żor oraz Łubnian.  Nietypowe zasady turnieju przypadły do gustu młodym piłkarzom.

– W turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej po to, aby nie wywierać na zawodników presji związanej z wynikiem. Miała się liczyć tylko dobra zabawa. Dzięki bandom oddzielającym boisko, gra była płynna i toczona w bardzo szybkim tempie, co miało również przełożenie na ilość goli zdobywanych przez drużyny. Łącznie w całym turnieju padło ich ok. 1000 – tłumaczy Marek Zagórski.  – Ogromne podziękowania dla firmy Skarbet za ufundowanie nagród dla uczestników i pomoc przy organizacji turnieju. Dziękujemy również Pani Anecie Rabczewskiej Wójt Gminy Olszanka za życzliwość i udostępnienie na turniej hali sportowej w Przylesiu – dodaje współorganizator  wydarzenia.

 

fot. materiały prasowe organizatora