Dziewiętnasta kolejka i siedemnasta wygrana Stali! Stal Brzeg – Śląsk Łubniany 4:0!

0

W XIX kolejce, BTP Stal Brzeg pewnie pokonała Śląsk Łubniany 4:0 i tym samym wciąż utrzymuje osiemnastopunktową przewagę nad drugą w tabeli Polonią Głubczyce. Gole w sobotnim (12.03.2016) meczu zdobyli: Gajda, Boczarski, Gordzielik oraz Kiełbasa.

Ze względu na opady deszczu do ostatniej chwili nie wiadomo było czy to spotkanie odbędzie się na płycie głównej czy na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Ostatecznie pół godziny przed rozpoczęciem, sędzia główny zadecydował, że spotkanie zostanie rozegrane na „głównej”.

Pozycja w tabeli jasno wskazywała faworyta w tym meczu, patrząc jednak na wyniki jakie osiągał Śląsk w Brzegu, można było mieć pewne obawy. Jak na lidera przystało od początku ruszyła Stal. Po wrzutce Dołgana, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Bonar, ale jego strzał minął słupek bramki strzeżonej przez Stadnika.

W 16 minucie ponownie próbowali goście i ponownie zrobili to niecelnie. Trzy minuty później – strzałem z około 16 metrów, bramkarza Śląska, próbował zaskoczyć Gajda, niestety niecelnie. W 21’ kolejna akcja Stali. Po długim rozegraniu, piłka ostatecznie trafia do wchodzącego w pole karne Kulczyckiego, ale w ostatnim momencie obrońcy Łubnian wybili na rzut rożny.

W 32 minucie po kolejnej szybkiej akcji zdobyliśmy gola, niestety sędzia wskazał pozycję spaloną Kulczyckiego. W 36 minucie groźny strzał głową, po którym piłka przeleciała obok słupka bramki Raczkowsiego, oddali goście. W 41 minucie idealne podanie, otwierające drogę do bramki otrzymał Kulczycki, ale niestety przegrał pojedynek z bramkarzem. Ataki Stali przyniosły skutek w 42 minucie. Piłkę otrzymał Boczarski, „wszedł” w pole karne i odegrał go Gajdy, który dopełnił formalności. 1:0.

W ostatniej akcji pierwszej połowy, próbował jeszcze Jaworski, ale jego strzał był niecelny. Pierwszą połowę Stal zakończyła skromną, ale jak najbardziej zasłużoną wygraną.

Druga część spotkania zaczęła się dość niespodziewanie, bowiem przez pierwsze minuty inicjatywa należała do gości. W tej części posiadali optyczną przewagę, zaczęli grać bardziej agresywnie. W 48 minucie groźną akcję, wybiciem na róg przerwał Józefkiewicz. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, skończył się kąśliwym strzałem Śląska. Napór gości trwał około 10 minut, po czym powoli mecz wracał do normy. W 52 minucie dośrodkowanie Jaworskiego w ostatniej chwili wybijają goście. W 53 minucie prawą stroną urwał się „Kula” zagrał do Szpaka, który na jeden kontakt przedłużył podanie do Boczarskiego. Strzał naszego pomocnika, choć mocny to jednak pofrunął nad poprzeczką. W 54 minucie głową strzelał Jaworski, ponownie niecelnie.

W 69 minucie prawą stroną pognał Poważny i wrzucił wprost na głowę Boczarskiego, który strzałem po „koźle” pokonał rozpaczliwie interweniującego Stadnika. Trzy minuty później ponownie głową, tym razem niecelnie uderzał Boczarski. W 76 minucie, Szpak zagrał długą piłkę, do której wystartowali Jaworski i Poważny, ale obu uprzedził bramkarz gości. W 79 minucie, kolejny groźny atak Stali, przerywają wślizgiem obrońcy Śląska. Dogrywał Poważny. W 83 minucie strzału głową po dośrodkowaniu z „rogu” próbował Sikorski, minimalnie obok bramki.

W 85 minucie było po meczu. Piłkę na własnej połowie przejął Józefkiewicz, po czym po szybkim rozegraniu „wrzucił” ją na 6 metr. Do futbolówki dopadł Jaworski, którego strzał odbił bramkarz, ale wprost pod nogi stojącego na 11 metrze Gordzielika. Nasz nowy napastnik strzelił lekko przy słupku, nie dając żadnych szans na obronę. Chwilę później po kolejnej akcji, piłka trafiła do Kiełbasy, który bez namysłu uderzył na bramkę. Piłka odbijając się od jednego z zawodników, wpadła do bramki Śląska. 4:0. Po chwili sędzia zakończył te zawody, w których Stal pewnie i zasłużenie pokonała Śląsk Łubniany 4:0.

Dziewiętnasta kolejka i siedemnasta wygrana Stali! Drużyna pewnie pokonała Śląsk Łubniany odwdzięczając się tym samym za przegraną z maja 2015!

XIX kolejka, IV liga opolska „Saltex” Stal Brzeg – Śląsk Łubniany 4:0 (Gajda, Boczarski, Gordzielik, Kiełbasa)

Stal: Raczkowski – Kiełbasa, Sikorski, Józefkiewicz, Dołgan (65’ Płomiński) – Kulczycki (76’ Gordzielik), Szpak (87’ Strząbała), Boczarski, Bonar (61’ Poważny), Gajda – Jaworski. Trener: Sebastian Sobczak.

Śląsk Łubniany: Stadnik – Senkowski, Drąg (16’ Nowak), Staszewski, Serwuszok, Wiśniewski (71’ Graf), Stręk, Tracz (87’ Graf), Grabowiecki, Czajkowski, Szypuła. Trener: Dariusz Broll.

Kartki: Żółte: Szpak (Stal), Czajkowski (Śląsk)