Saperskie Zimowisko

0
z1.jpg

Na nudę nie narzekali uczestnicy zimowiska zorganizowanego przez Klub 1 Pułku Saperów. 35 dzieci z brzeskiego garnizonu od 4 do 8 lutego korzystało z różnorodnej i ciekawej oferty wypoczynku.

Na dobry początek organizatorzy zadbali o świetne samopoczucie podopiecznych. Podczas zajęć biblioterapeutycznych na temat tolerancji dzieci zrozumiały, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny i ma prawo być inny. W tym samym dniu miłą niespodzianką było zwiedzanie brzeskiego zamku w towarzystwie Pana Pawła Kozerskiego – Dyrektora Muzeum Zamku Piastów Śląskich.

W „Rozrywkowy Wtorek” dzieci pojechały na lodowisko do Opola, gdzie szalały na tafli lodu. Niektórzy mali brzeżanie po raz pierwszy założyli łyżwy i jeździli pod opieką mjr Błażeja Lenarda i st. szer. Dariusza Nędzy. Po powrocie odbyła się projekcja filmu animowanego: „Epoka Lodowcowa”.

Grupie bardzo podobał się wyjazd do Leśniczówki w Kurzniach, którą pomógł zorganizować mjr Krzysztof Jaroszek. Tam dzieci zwiedziły ścieżkę turystyczną. Dowiedziały się o poprawnym zachowaniu na łonie natury oraz o pracy leśniczych. Niewątpliwą atrakcją była przejażdżka bryczką oraz ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

W „Baśniowy Czwartek” dzieciaki wybrały się do Teatru Lalek we Wrocławiu, gdzie obejrzały spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Po przyjeździe zaprezentowały przyniesione z domu kostiumy i odbył się pokaz mody bajkowej.

Uroczyste zakończenie zimowiska odbyło się 8 lutego w Sali Tradycji 1 Pułku Saperów. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk dowódcy płk Jana Pajestki certyfikat ukończenia zimowiska, pamiątkowe zdjęcie oraz słodki upominek. Dzieci natomiast przekazały dowódcy samodzielnie wykonane piękne, kolorowe prace plastyczne ukazujące wzorowego sapera. Na koniec grupa podziękowała za zorganizowanie cudownego wypoczynku pani Kierownik Klubu – Janie Koronkiewicz oraz opiekunom: Annie Glińskiej, Angelice Skowronek, Elżbiecie Skrzypczyńskiej, Joannie Watras i Karolinie Sałatkiewicz i udała się na mały trening, przeprowadzony przez sierż. Pawła Bogdanika na hali sportowej.

Do zobaczenia za rok!

Tekst: E.Skrzypczyńska, A.Glińska

Zdjęcia: Klub

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg

z1.jpg