Hip hip hura Alleluja!

0

„Są takie święta raz w roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońcu blasku, a w sercach naszych radość trwa” – tymi słowami 18 marca 2016r w Zespole szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu rozpoczął się apel wielkanocny, który na stałe zapisał się już w tradycji szkoły. W wiosennej oprawie przy dźwiękach ptasich melodii uczniowie przypomnieli o najważniejszych tradycjach zbliżających się świąt.


Program artystyczny został przygotowany przez wychowawców świetlicy szkolnej; Weronikę Tworowską, Ewę Szary i Iwonę Wojciechowską. Wzięły w nim udział dzieci uczęszczające do świetlicy. Nie zabrakło wdzięcznych prezentacji wierszy opisujących symbolikę świąt wielkanocnych, piosenek i tańców wiosennych. Były Także akcenty humorystyczne, w postaci małych dyngusiarzy, którzy rozbawili publiczność podtrzymaną tradycją lania wodą czyli śmigusa-dyngusa. W tym roku uroczystości towarzyszyły konkursy: na najpiękniejszą palmę wielkanocną i najpiękniejszy strój świąteczno-wiosenny. Publicznością byli wszyscy uczniowie klas I –III, którzy przybyli na uroczystość w postaci żywych kurcząt, owieczek, pisanek, kraszanek, baranków, ptaszków, bocianów. Szkolne korytarze zamieniły się w galerie wielkanocnych palm. Wszystkie uczestniczące w konkursach klasy otrzymały dyplomy i słodkie upominki.

Piątkowa uroczystość była wesoła, kolorowa i pełna niespodzianek. Z pewnością przeniosła wszystkich w świąteczny nastrój, umożliwiła pielęgnowanie zwyczajów i obrzędów oraz tradycji chrześcijańskich tak ważnych dla nas Polaków ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY.

Wychowawcy świetlicy szkolnej w „ÓSEMCE”