Nowe relikwiarze św. Jana Pawła II i św. Faustyny w Małujowicach

0

W niedzielę 03.04.2016 r. z okazji rocznicy odejścia do domu Ojca oraz kanonizacji Jana Pawła II w Małujowicach obchodzono doniosłą uroczystość.


 

W kościele parafialnym pw. św. Jakuba w Małujowicach odbyła się instalacja relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny, które docelowo będą zainstalowane w nowych ołtarzach bocznych zabytkowej Świątyni. Uroczystość rozpoczęła się procesją asysty i delegacji parafian z plebanii do Kościoła.

Następnie zainstalowano relikwie w tymczasowym ołtarzu odśpiewując Litanię do świętych patronów. Całej późniejszej liturgii eucharystycznej przewodniczył Kanclerz Kurii Wrocławskiej ks. Rafał Hałubowicz.

W swoim kazaniu ks. Hałubowicz odniósł się do święta Miłosierdzia Bożego, które przeżywamy w specyficznym czasie Roku Miłosierdzia. Wzruszający był moment namaszczenia wiernych balsamem Miłosierdzia Łagiewnickiego Sanktuarium. Następnie nastąpiło liturgiczne ucałowanie relikwii obu polskich Świetych, jakże związanych z tajemnicą Bożego Miłosierdzia.

W czasie liturgii ks. proboszcz Tomasz Sałowski specjalnym aktem zawierzył siebie i parafię Bożemu Miłosierdziu. Liturgię uświetniły solistki z Akademi Muzycznej z Wrocławia i Katowic – Marzanna Wojak i Zofia Garganisz.

Po uroczystości odbyła się wspólna agapa z przedstawicielami pracowników kościelnych, rady duszpasterskiej i sołeckiej.

Anna Hubert