Znów te Źlinice

0

Piłka nożna – Liga Okręgowa grupa I

Po XI kolejce Orzeł Źlinice nadal jest zespołem, z którym brzeżanom trudno wygrać. W poprzednim sezonie brzescy piłkarze z tym rywalem zdobyli zaledwie punkt, tym razem na ich boisku nie wywalczyli ani jednego.

W tym przypadku jest jednak jedna różnica, bowiem w bieżących rozgrywkach Orzeł plasuje się w czołówce tabeli. Nie zmienia to jednak faktu, że faworytem tego meczu było BTP Piast z Brzegu. W pierwszej połowie jednak w ciągu dwóch minut gospodarze zadali dwa celne ciosy. Tyle bowiem potrzebowali czasu na zdobycie dwóch bramek i postawienie brzeskiego zespołu w niezwykle trudnej sytuacji. Wynik 2:0 dla Orła utrzymywał się do 75. minuty spotkania, kiedy to kontaktowego gola dla przyjezdnych po podaniu Mariusza Świtonia uzyskał Marek Zagórski, dając jednocześnie nadzieję na wywalczenie punktów. Chwilę później brzeski zespół stracił jednak Piotra Grzyba po czerwonej kartce, a po końcowym gwizdku stracił też szanse na powiększenie dorobku punktowego.