Patryk Jaki odwiedził mieszkańców Brzegu [video]

12

Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki gościł w poniedziałek (16.05) w Brzegu. Zanim jednak dotarł na spotkanie z mieszkańcami miasta, przetestował własną cierpliwość, stojąc w korku na autostradzie A4, a następnie odwiedził brzeżan w ich mieszkaniach.


Patryk Jaki przyjechał do Brzegu na zaproszenie Mieczysława Niedźwiedzia, kandydata do Rady Miejskiej Brzegu w wyborach uzupełniających, które odbędą się 29 maja br. w okręgu nr 11.

– Przede wszystkim chcę zachęcić mieszkańców Brzegu do wzięcia udziału w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej. Nie ma silnej demokracji bez partycypacji społecznej. Najważniejsze jest to, abyśmy zbudowali fundamenty wspólnego dialogu, a świętem demokracji są wybory, które właśnie odbędą się w Brzegu – mówił poseł ziemi opolskiej.

Mieczysław Niedźwiedź startuje w wyborach z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo uzyskał je od Patryka Jakiego. – Żeby Brzeg rozwijał się w dobrym kierunku, to warto poprzeć pana Mieczysława Niedźwiedzia, kandydata doświadczonego, dynamicznego i kreatywnego. Osobę, która jest reprezentantem wartości patriotycznych i konserwatywnych, symbolem zmian, które odbywają się w Polsce.

Sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości zadeklarował również pomoc w sprawie inwestycji drogowej na brzeskiej obwodnicy. Chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z ulicą Makarskiego w Brzegu. Akcję zbierania podpisów pod petycją w tej sprawie zainicjował Mieczysław Niedźwiedź. – Należy pamiętać o tym, że pierwszy krok musi wykonać samorząd lokalny. Ja na pewno zrobię wszystko, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie – tłumaczył Patryk Jaki.

Główne spotkanie posła z mieszkańcami Brzegu odbyło się w Klubie Spółdzielni Mieszkaniowej Zgoda przy ulicy Brzechwy. Sytuacja wokół Trybunału Konstytucyjnego, sądownictwo, „podstępne” kredyty we frankach i nowa ustawa o komornikach, to tylko niektóre tematy, jakie zostały poruszone przez wiceministra sprawiedliwości. W trakcie spotkania mieszkańcy swobodnie mogli zadawać pytania i wyrażać własne opinie.