Muzyczna podróż noworoczna

0
P1014628.JPG

Wspaniały prezent noworoczny, w postaci koncertu opolskiego zespołu Musica Vena Entertainment, przygotowali dla mieszkańców powiatu Starosta Brzeski Maciej Stefański oraz Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.

W piątkowy wieczór (3 stycznia 2014), w murach Zamku Piastów Śląskich, rozbrzmiały utwory muzyczne z różnych stron świata. Publiczność, która wypełniła do ostatniego miejsca Salę Książęcą „Śląskiego Wawelu”, miała okazję odbyć niezwykłą podróż przez Stany Zjednoczone, Argentynę, Gruzję, Bałkany, Italię, aby na koniec powrócić do Polski i wspólnie z zespołem zaśpiewać znane wszystkim kolędy i pieśni ludowe. Wspaniałej atmosferze dał się nawet ponieść starosta, porwany do tańca przez skrzypaczkę opolskiego zespołu.
Artyści z Musica Vena Entertainment występowali przed brzeską publiką już po raz trzeci. Liderka zespołu – skrzypaczka Joanna Widawska – nie kryła radości z kolejnego spotkania z brzeżanami. „Na Zamku Piastów Ślaskich panuje niepowtarzalny klimat i koncerty w tym miejscu są naprawdę niesamowite. Poza tym jesteśmy pod wielkim wrażeniem tutejszej publiczności, która jest naprawdę wspaniała. Do takich miejsc jak brzeski zamek zawsze chce się wracać” – mówiła po występie.
Oprócz strawy duchowej organizatorzy przygotowali również coś dla ciała. Publiczność przy lampce szampana wznosiła toasty, życząc sobie pomyślności w nowym roku. Życzenia noworoczne, skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu, złożyli przy tej okazji Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński.
Koncerty Noworoczne organizowane dla mieszkańców powiatu brzeskiego stały się już tradycją. Co roku, początkiem stycznia, do Brzegu przybywają najwspanialsi artyści, aby wspólnie z mieszkańcami, przy dźwiękach muzyki naładować się pozytywną energią na kolejnych dwanaście miesięcy.

img.jpg
P1014640.JPG

P1014699.JPG