Stal rozgromiła OKS Olesno 3:1

0

W meczu 32 kolejki IV ligi opolskiej, Stal pewnie pokonała OKS Olesno 3:1. Gole dla brzeskiej drużyny zdobyli: Sikorski, Płomiński oraz Bonar. Pokonując OKS Olesno, Stal ma na koncie już 85 punktów co jest rekordową zdobyczą punktową w IV lidze! Do dzisiaj, OKS Olesno był także jedyną drużyną w sezonie 2015/2016, z którą Stal nie zdobyła kompletu punktów. Do soboty 04.06.2016.

Pierwsza połowa nie była ciekawym widowiskiem. Stroną dominującą była Stal, która prowadziła grę, ale nic z tego nie wynikało. Goście z Olesna, nastawili się na kontry, których za wiele nie mieli, a jeśli już, to kończyły się one nieprzygotowanymi strzałami. Mecz rozpoczął się od faulu Mendaka i długiej wrzutce OKS, po której nasi obrońcy wybili piłkę. Po kilku ciekawych akcjach przeprowadzonych przez brzeską drużynę, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Druga połowa to już zupełna dominacja Stali. Goście długimi fragmentami mieli olbrzymie problemy z wyjściem z własnej połowy. Ograniczyli się jedynie do kontr i stałych fragmentów gry. Tuż po rozpoczęciu gry, o piłkę powalczył Mendak, podał do Gordzielika, którego dośrodkowanie minimalnie minęło głowę Boczarskiego, a zamykający Szpak był faulowany.

Chwilę później Kulczycki przestrzelił w idealnej sytuacji. Wrzutka Bonara na piąty metr trafia wprost na głowę naszego młodego pomocnika, który uderzył minimalnie nad bramką. W 76. minucie stadion ucichł, jeden z nielicznych strzałów gości kończy się golem dla nich! Strata w środku pola, kontra, strzał Jeziorowskiego i gol! Powróciły czarne wspomnienia, na szczęście tylko wspomnienia. Dwie minuty później, jak na kapitana przystało wyrównał Sikorski. Stal wywalczyła rzut rożny, dośrodkowanie i strzał Płomińskiego, który jakimś cudem broni Kościelny, ale wobec dobitki Sikorskiego, był już bezradny. Stal atakowała dalej. Kontra Stali i sprytny strzał Kulczyckiego, piłka po rykoszecie trafia w słupek i wychodzi na róg. Wrzutka i piłka trafia do Płomińskiego, który będąc na dwudziestym piątym metrze przyjął piłkę i uderzył wprost w okienko. Bramka „stadiony świata”.

Ofensywa Stali nadal trwała. Dwie minuty później było już po meczu. Atak Stali i złe wybicie gości, piłka trafia do Bonara, który po „profesorsku” nie daje szans Kościelnemu na obronę – 3:1. W końcówce meczu swoich szans nie wykorzystali Szpak i Jaworski, ale i tak brzeska drużyna wywalczyła kolejne trzy punkty. OKS Olesno pokonane.

Wielką niewiadomą było podejście do tego meczu brzeskich zawodników, którzy grali już tylko o tzw. „pietruszkę”, ale jak na „zawodowców” przystało do swojej „roboty” podeszli w 100% przygotowani. Dodatkowo przypomnieć należy, że Stal wywalczyła już swój awans, ale swoim kibicom zafundowała po raz kolejny wspaniałe widowisko, pokazała dobrą grę i w rezultacie zwycięstwo. „Była, jest i będzie, brzeska Stal”!!!

IV liga opolska „Saltex”, 32 kolejka: Stal – OKS Olesno 3:1 (Sikorski, Płomiński, Bonar – Jeziorowski)

Stal: Szymocha – Mencel (66′ Poważny), Sikorski, Płomiński, Kiełbasa – M. Mendak, Mazur (55′ Kulczycki), Boczarski, Bonar, Szpak – Gordzielik (61′ Jaworski).

Trener: Sebastian Sobczak.