Piknik charytatywny dla Joasi już w niedzielę! Moc atrakcji w Łosiowie

0

To będzie prawdziwy festiwal atrakcji, gier i zabaw. Chodzi o imprezę charytatywną dla 13-letniej Joanny Wereszczyńskiej z Łosiowa. Dziewczyna cierpi na zanik mięśni i porusza się na wózku inwalidzkim. Z pomocą przyszedł sztab ludzi o wielkim sercu, który zamierza spełnić jej marzenie i kupić wózek elektryczny.


 

– Córka zachorowała na bakteryjne zapalenie opon mózgowych gdy miała 12 miesięcy. W wieku 6 lat zdiagnozowano u niej miopatię wrodzoną. Choroba objawia się zanikiem mięśni i z każdym miesiącem jest coraz słabsza. Władze gminy obiecały, że w szkole zostanie zbudowany specjalny podjazd, co pozwoli na częściowe usamodzielnienie się, ale  my mieszkamy na wzgórzu. Wiotkie mięśnie córki nie pozwalają, aby sama mogła wracać do domu, bo nie ma na to siły – mówi Halina Wereszczyńska, mama Joasi.

Nadzieją jest elektryczny wózek dla osób niepełnosprawnych. Specjalistyczny sprzęt jest drogi, jednak grupa wolontariuszy postanowiła pomóc i zorganizuje zbiórkę pieniędzy.

– Organizujemy rodzinny festyn charytatywny na rzecz Joasi Wereszczyńskiej, który dla Joasiodbędzie się w niedzielę (19.06) na tzw. „Górce Miłości” w Łosiowie przy boisku piłkarskim. Zebrane pieniążki podczas imprezy przeznaczymy na zakup wózka elektrycznego dla naszej Joanny. Dzięki temu dziewczyna będzie mogła samodzielnie udać się do szkoły i z niej wrócić – tłumaczy Irena Rutkowska, przewodnicząca Rady Sołeckiej w Łosiowie.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich na piknik rodzinny. Będą występy artystyczne, pokaz ratownictwa technicznego i pierwszej pomocy, turniej piłki nożnej, loterie fantowe oraz licytacje, gry, zabawy i animacje dla najmłodszych, malowanie twarzy, dmuchany zamek, bungee, stoiska gastronomiczne i wiele, wiele innych atrakcji. Warto przyjść i spędzić tę niedzielę wspólnie z nami – zachęca Tomasz Zdebik, naczelnik OSP Łosiów.

Cel imprezy jest bardzo szczytny. Na „Górce Miłości” każdy znajdzie coś dla siebie i w ten sposób pomoże spełnić marzenie Joasi o samodzielnym powrocie do domu. Organizatorami wydarzenia jest OSP Łosiów, Rada Sołecka, Sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Dom Kultury w Łosiowie.

Każdy może wspomóc Joannę Wereszczyńską i dokonać dowolnej wpłaty
na konto Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni
Bank Pekao S.A. I/O Szczecin
26  1240 3813 1111 0000 4395 6119
W tytule wpłaty należy wpisać cel szczegółowy: Joanna Wereszczyńska

dla Joasi 1