Festyn charytatywny w Łosiowie. Wolontariusze zbierają na elektryczny wózek dla Joasi [zdjęcia]

0

W całym regionie mamy piękną pogodę, ale najgoręcej jest dziś w Łosiowie. Na tzw. „Górce Miłości” przy boisku piłkarskim trwa piknik charytatywny, którego celem jest świetna zabawa i przede wszystkim spełnienie marzenia 13-letniej Joanny Wereszczyńskiej.


 

Pokazy ratownictwa technicznego oraz pierwszej pomocy, występy artystyczne, dmuchane zjeżdżalnie i bungee, to tylko cześć atrakcji jakie czekają dziś w Łosiowie.

Program dzisiejszej imprezy jest naprawdę bardzo bogaty. Oprócz wydarzeń towarzyszących, przed nami m.in.: konkursy, licytacje, występ absolwentów szkoły muzycznej oraz koncert Macieja Kałuski, Macieja Szczęsnego i grupy Fanaberia. Gościem specjalnym będzie Paweł Kukiz, którego nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Oczywiście nie brakuje również stoisk gastronomicznych. Na uczestników pikniku czekają kiełbaski z grilla, grochówka, pierogi i wyroby cukiernicze.

– To jest okazja, aby całą rodziną przyjść do nas i miło spędzić czas, a przy tym pomóc spełnić marzenie Joasi Wereszczyńskiej. Dziewczyna cierpi na zanik mięśni, po wakacjach rozpocznie naukę w gimnazjum i taki wózek elektryczny jest dla niej nadzieją na samodzielne poruszanie się do szkoły. Gorąco zachęcam do wspólnej zabawy na pikniku rodzinnym – mówi Tomasz Zdebik, naczelnik OSP Łosiów.

Organizatorami festynu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Łosiowie, Rada Sołecka, Sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Dom Kultury w Łosiowie.