Rodzinny piknik w Grodkowie „Gram z Dzieckiem Daję Przykład!”

0

W Niedzielę (19.06.2016) w Grodkowie na Orliku przy PSP 3 odbył się rodzinny piknik „Gram z Dzieckiem Daję Przykład!”. Impreza rozpoczęła się o godzinie 900 i skończyła się przed godziną 13. Dla najmłodszych przygotowano ogrom atrakcji.


Głównymi atrakcjami niedzielnego Pikniku dla Dzieci były zawody „rowerkowe”, zorganizowane w dwóch kategoriach wiekowych, zawody w mini piłkę nożną w której brały udział zespoły z Grodkowskiej Akademii Sportu (Współorganizator), Brzegu, Lewina Brzeskiego oraz gra w mini piłkę koszykową. Jak zapewnił Prezes Stowarzyszenia Nasze Osiedla Paweł Birecki (Główny Organizator) – Celem Organizacji festynu było zapewnienie ruchu i dobrej zabawy dla najmłodszych, odciągnięcie ich od komputera, tabletu, czy komórki. Kolejnymi współorganizatorami pikniku był OKiR oraz UM w Grodkowie. Impreza została współfinansowana ze środków Powiatu Brzeskiego.

Główny Organizator Festynu to wspomniane Stowarzyszenie Nasze Osiedla. Stowarzyszenie powstało w styczniu tego roku. Głównymi Celami Stowarzyszenia „Nasze Osiedla” jest prowadzenie działalności nieodpłatnej i płatnej pożytku publicznego na rzecz rozwoju Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodkowie, integracji i edukacji mieszkańców oraz współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi na obszarze całego kraju. Jak opisują siebie członkowie Stowarzyszenia – Jesteśmy młodymi osobami z głowami pełnymi pomysłów, chcącymi tchnąć troszkę świeżego powietrza w nasze zasoby mieszkaniowe. Aktualnie wystartowaliśmy do dwóch konkursów o dotacje celowe, szukamy kolejnych możliwości pozyskania środków na rozwój naszej „małej ojczyzny”.

Przed Piknikiem zorganizowany został konkurs na logo Stowarzyszenia „Nasze Osiedla”. Organizatorzy przekazali, że nie spodziewali się tak wysokiego poziomu, jaki zaprezentowali uczestnicy. Komisja Konkursowa oceniła 14 prac. Autorzy 3 najlepszych prac otrzymali nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Cieśla, drugie Łukasz Pater, natomiast trzecie Urszula Gadzińska-Dłubała. Zwycięskie Logo Katarzyny Cieśli będzie oficjalnym logo Stowarzyszenia. Niedzielny Piknik był udany, dopisała mu duża frekwencja, uczestnikami byli zarówno najmłodsi jak ich rodzice.

Galeria: