Zobacz co kryła w sobie kula wieży ratuszowej w Brzegu – Pierwsze zdjęcia

5

Dziś (26.07) o godzinie 10, przystąpiono do zdjęcia kuli z wieży brzeskiego ratusza. W pracach uczestniczyli m.in. burmistrz Brzegu, Jerzy Wrębiak oraz powiatowy konserwator zabytków, Radosław  Preis. Wiadomo już, że w kuli ratuszowej znajdowały się dwie metalowe tuby, tzw. kapsuły czasu i zwinięty, papierowy dokument.


– Udało się w bezpieczny sposób zdemontować element wieży ratuszowej. W kuli znajdują się m.in. dwie metalowe tuby i papierowy dokument. Na razie nie wiemy co może znajdować się w tzw. kapsułach czasu. W takich sytuacjach nie należy się spieszyć, aby nie uczynić więcej szkody niż pożytku, dlatego przekażemy te tuby i papierowy dokument wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków – mówi Jerzy Wrębiak i dodaje – Myślę że służby konserwatorskie będą sprawnie działały i niebawem dowiemy się co znajduje się w środku.

Wiemy też, że władze miasta zamierzają stworzyć własną kapsułę czasu, która trafi po remoncie ratusza na szczyt wieży. Prawdopodobnie będą to kopie znalezionych dokumentów oraz materiały z obecnego okresu – zdjęcia, gazety i teraźniejsze informacje o Brzegu.

Poniżej prezentujemy fotorelację z dzisiejszych prac.