Śmiertelny wypadek „na pasach”. Kierowca BMW potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

16

Dziś (30.10), kilka minut po godzinie 17, doszło do tragicznego w skutkach wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z drogą wojewódzką 401 (Brzeg-Żłobizna). 29-letni kierowca BMW potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. 


– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca BMW poruszał się od ronda na wysokości ulicy Włościańskiej w kierunku cmentarza (na ulicy Starobrzeskiej – przyp. redakcja). Na skrzyżowaniu DK 94 z DW 401, 29-latek  potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Do wypadku  zadysponowano dwa zastępy strażaków z Brzegu, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Niestety, po blisko godzinnej resuscytacji lekarze stwierdzili zgon 81-letniej kobiety.

– W miejscu zdarzenia ruch będzie odbywał się wahadłowo. Na razie trudno określić jak długo mogą potrwać utrudnienia – mówi kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu.

Udało nam się ustalić, że kierowca BMW był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia będzie badała policja pod nadzorem prokuratora. Jak informują służby – to pierwszy, i miejmy nadzieję ostatni, śmiertelny wypadek w powiecie brzeskim w okresie wzmożonego ruchu na drogach w związku z Dniem Wszystkich Świętych. 

fot. Brzeg24.pl / Maciej Stępiej (Radio Opole)