Morsy i foczki otwierają sezon na zimowe kąpiele

0

W najbliższą sobotę (5 listopada) o godzinie 14:00, na ośrodku rekreacyjnym Sielska Woda, odbędzie się otwarcie sezonu morsowania. Kąpiel w zimnej wodzie, gorąca sauna, ognisko i gotowanie posiłku w kociołku, to punkty programu, których nie może zabraknąć.


– Impreza zapoczątkuje regularne niedzielne kąpiele, które – podobnie jak w ubiegłym sezonie – będą się odbywać w każdą niedzielę w południe na kąpielisku w Sielskiej Wodzie – informuje Andrzej Staśkiewicz, rzecznik prasowy grupy Morsy i Foczki Brzeg.

Brzeska grupa morsów liczy kilkadziesiąt osób. Środowisko miłośników lodowatych kąpieli jest otwarte na nowych członków. – Każdy może przyjechać i wspólnie z nami spędzić miło czas. Nie stawiamy żadnych warunków, nie namawiamy nikogo do kąpieli w zimnej wodzie. Niektóre osoby przyglądają się cały sezon i dopiero wtedy decydują się na wejście do wody –  podkreśla Andrzej Staśkiewicz.

Kąpać może się każdy. Najlepszym przykładem jest 8-letnia Julia Młodzianowska, która oficjalne wejście do lodowatej wody zaliczyła w ostatnią niedzielę (30.10). – W naszym żargonie na dzieci mówi się pingwinki. Julka weszła do wody pod wodospad Podgórnej w Przesiece (niedaleko Szklarskiej Poręby – red.) i od niedzieli formalnie należy do naszej grupy – mówi Kamil Młodzianowski, tato 8-letniego „pingwinka”.

Warto zaznaczyć, że brzeskie morsy działają również charytatywnie. W tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowali na ośrodku w Sielskiej Wodzie. Poniżej prezentujemy materiał wideo z tego wydarzenia.

morsy_zaproszenie_otwarcie2016