Trwają zapisy do 2. Nocnej Dychy. Bieg uliczny w Brzegu cieszy się dużym zainteresowaniem

2

Niespełna dwa tygodnie temu ruszyły zapisy, a już ponad 350 biegaczy z całej Polski zarejestrowało się do 2. Nocnej Dychy. Taka popularność nie powinna nikogo dziwić, bowiem pierwsza edycja ulicznego biegu na dystansie 10 km, otrzymała prestiżowe wyróżnienie oraz znalazła się w najlepszej dziesiątce biegów w Polsce w sezonie 2015/2016, podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy.


– 1 grudnia, na stronie internetowej datasport.pl rozpoczęły się zapisy do biegu. Ponad 350 zawodników i zawodniczek już się zarejestrowało. Spodziewaliśmy się, że druga edycja będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem, dlatego zwiększyliśmy limit uczestników o 500 osób – mówi nam Aleksander Klimek, rzecznik prasowy LZS KL Kotwica Brzeg.

Nocny bieg ulicami Brzegu odbędzie się 22 kwietnia 2017r. Organizatorzy przewidują, że udział w imprezie weźmie około 1300 biegaczy.

2. Nocna Dycha, to impreza skierowana do wszystkich miłośników biegania z całej Polski, a data 22 kwietnia nie jest przypadkowa, bowiem kwiecień jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą Wojska Inżynieryjne. W biegu utworzona została m.in. kategoria służb mundurowych, którą honorowym patronatem objął dowódca 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

2-nocna-dycha-w-brzegu