WOŚP 2017: Ponad 70 tysięcy złotych w powiecie brzeskim!

9

Rekord w Grodkowie i Lewinie Brzeskim oraz niesamowity wyczyn brzeskich wolontariuszy – tak w skrócie można podsumować 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie brzeskim. Liczenie zebranych pieniędzy wciąż trwa, ale wiadomo już, że łączna kwota jaką udało się zebrać w regionie przekroczy 70 tysięcy złotych.


Przypomnijmy, do jubileuszowego kwestowania zarejestrowano trzy sztaby: Lewin Brzeski, Grodków i Kolnica w gm. Grodków. Ponadto przy lewińskim sztabie działało 17 wolontariuszy, którzy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy w Brzegu.

– Nasz sztab rozpoczął zbiórkę już w piątek, na terenie szkoły w Kolnicy. W niedzielę kwestowaliśmy m.in. w Bąkowie i Młodoszowicach, a około godziny 16.00 spotkaliśmy się z grodkowskim sztabem na finale w Domu Kultury. Z licytacji naszych przedmiotów i puszek zebraliśmy 7.406,11 złotych – mówi nam Maciej Górski, szef sztabu WOŚP w Kolnicy.

Po pierwszym liczeniu w Grodkowie można mówić o sumie  17.857,79 złotych, a więc wspólnie z Kolnicą, gmina pobiła ubiegłoroczny rekord (ok. 19 tys. – przyp. redakcja). Więcej niż podczas 24. finału Orkiestry zebrano także w Lewinie Brzeskim.

– Liczenie jeszcze trwa, ale już mogę powiedzieć, że mamy około 15 tys. złotych. Jest więcej niż w 2016 roku. Ponadto mieliśmy 17 wolontariuszy z Brzegu, którzy zebrali aż 28,271,00 zł i „wiadro groszówek” – mówi Tadeusz Tadla, szef sztabu w Lewinie Brzeskim.

Brzescy wolontariusze nie spodziewali się, że będą mogli uzbierać około 30 tysięcy złotych. To prawdziwy rekord, tym bardziej, że w mieście nie było koncertów i imprez towarzyszących, a kwestujących było tylko 17 osób.

– To niesamowite, nie wierzę! – wykrzyczała zachrypniętym głosem Anna Głogowska, gdy dowiedziała się od nas o wyniku. – W ubiegłym roku nasz sztab liczył ponad 100 wolontariuszy. Teraz było nas tylko siedemnastu i daliśmy radę. Serdecznie dziękuję całej naszej ekipie, osobom, które nas wspierały i przede wszystkim brzeżanom – dodaje wolontariuszka.

Przypomnijmy, zbiórka funduszy po raz kolejny przeznaczona będzie dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.